Országos informatikai konferenciát rendez a Hungarnet Egyesület a Debreceni Egyetem Informatikai Karán április 20-22. között. Három napon keresztül foglalkoznak a felsőoktatás és kutatás e-infrastruktúrájának kérdéseivel, ezen belül a felhő technológiákkal, a szuper-számítástechnikával, az 5G technikával és a mesterséges intelligenciával is. A rendezvény megnyitóját szerdán tartották az Informatikai Karon.
Az eseményen elhangzott: mára a digitalizáció végérvényesen kilépett az egyetemi kutatói laborokból, könyvtárakból, és a mindennapi élet részévé vált az agráriumtól az energetikán át az autógyártásig.
Az idei NETWORKSHOP konferencián a Digitális Jólét Programhoz illeszkedő előadások éppen a hálózati kutatás eredményeinek más ágazatokban való hasznosításához kapcsolódnak, mint pl. az 5G és az önvezető autók összefüggései.
Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja köszöntő beszédében kiemelte: a felsőoktatási intézmény és az informatika világa szorosan összefonódik, számos együttműködésben tudnak részt venni. Hozzátette: a kar 2500 hallgatójával és 8 szakkal egy jelentős utánpótlásbázist jelent nem csak a régióban, hanem az országban is.

Az immár 31. NETWORKSHOP-on a 140 előadást 6 tematikus szekció keretében idén is mintegy 400 résztvevő hallgatja meg.
Hozzászólások