Lássuk, hogyan is vigyázhatunk rájuk:
Helyezzük őket világos helyre a lakásban, ne tegyük ki azonban közvetlen erős napsugárzásnak, mert az nem tesz jót nekik.
Ne öntözzük túl a virágokat, ezek a növények a lágy vagy a mészszegény vizet kedvelik. Alámerítéses módszerrel, locsoljuk őket hetente egyszer!
Ügyeljünk a megfelelő cserép kiválasztására, melynek legalább hat lefolyólyukkal kell rendelkeznie, hogy a víz gyorsan el tudjon folyni az alámerítés után.
Mindenképpen kerüljük el, hogy a növény a vízben álljon, mert úgy könnyen elrohadnak a gyökerei!
Az orchideák szeretik a párás és nedves közeget, kézi permetezővel ajánlott reggel vagy este megpermetezni, így a levegő páratartalmát növeljük. Ezzel a kártevőket is megelőzzük, melyek nedves levegőben, magas páratartalomban nem telepednek meg.
Átültetni csak a virágzás utáni időszakot követően lehet. Ügyeljünk arra, hogy ugyanolyan méretű edénybe ültessük, mint a korábbi, mert az orchidea szereti a gyökereit kis helyen összetekeredve tartani. Kizárólag csak kifejezetten erre a célra kifejlesztett virágföldet keverjünk vagy vásároljunk, hagyományos virágföldben a nedvesség és oxigénhiány következtében gyorsan elrohadnának a gyökerek.
Az orchidea csak ritkán képez sarjakat, amiket szintén az átültetésnél lehet leválasztani. Bánjunk velük nagyon óvatosan, ültessük őket külön cserépbe, gondozásuknál az előző pontokban leírtakat vegyük figyelembe.
Ahhoz, hogy elősegítsük az új virágos hajtást, a szárakat az elvirágzás után azonnal vágjuk vissza körülbelül a kétharmadára. A szárakból azonban 5-10 mm-t mindenképpen hagyjunk meg. Az új virágrügyeket különösen nyáron várhatjuk.
Forrás: Dr. Folko Kullmann – Orchidea mindentudó
Hozzászólások