2025. december 25. csütörtök
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Belföld

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

Kiss Tamás Szerző Kiss Tamás
2024/03/27
kategória: Belföld, Tech
2 0
0
Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

Kép: Magyar Telekom

FacebookTwitterE-mail

A Netrevalók program tavalyi sikeres indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100-100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

A Magyar Telekom és az Informatikai és Könyvtári Szövetség közötti, Netrevalók program országos kiterjesztéséről szóló együttműködés bejelentő eseményére a 25. Internet Fiesta Pro Zárókonferenciáján március 27-én került sor.

A Fővárosi Szabó Ervin könyvtárral együttműködésben indult program idén március végétől új mérföldkőhöz érkezett – a fővároson kívül országszerte további 44 város könyvtára csatlakozik a kezdeményezéshez, így Budapesten 27, vidéken további 48 könyvtárban lesznek elérhetők az ingyenes foglalkozások minden hónap 2. szerdáján.

Az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel partnerségben országosan már több mint 500 középiskola diákjai kapcsolódhatnak be a programba, hogy az iskolai közösségi szolgálatban személyre szabottan, saját tudásszint és érdeklődés alapján ismertessék meg az időseket olyan digitális megoldásokkal, amelyek a mindennapi életük során segítséget nyújthatnak számukra.

A Netrevalók program a generációk közötti személyes kapcsolatra épít. Az idősek személyre szabott oktatást kapnak középiskolásoktól, az előadások alatt a saját eszközeiket használva a tudásszintjüknek megfelelően, a számukra fontos információkhoz jutnak hozzá, a saját tempójukban, van lehetőség ismétlésre, gyakorlásra. A fiatalok közösségi munkát végezhetnek, azonnali sikerélményhez jutnak, miközben fontos ún. soft skillekre tehetnek szert, fejlődik a kommunikációs- és problémamegoldó képességük, empátiát, elfogadást és türelmet tanulnak.

Az együttműködés során a könyvtárak biztosítják a helyszínt és a kapcsolatot az iskolákkal, igazolják a közösségi szolgálatot a diákoknak, a Telekom a program koordinációját, kommunikációját, az ehhez kapcsolódó online felületek és a diákoknak szánt felkészítő anyagok elkészítését vállalja. Továbbá a vállalat az eseményen bejelentette, hogy a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100-100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak digitális infrastruktúrájának fejlesztésére. 

A Magyar Telekom, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség közös célja, hogy kezdeményezéseivel, szolgáltatásaival és programjaival segítse a digitális írástudás elsajátítását és fejlesztését, a digitális kultúra megismerését.

Különösen fontosnak tartják, hogy a digitális ismeretekkel kevésbé rendelkező társadalmi csoportok, így például az idősebbek is megismerjék és hozzáférjenek a technológia nyújtotta lehetőségekhez. Ehhez azonban sokuknak támogatásra és útmutatásra van szüksége, és kézenfekvő, hogy ezt a segítséget a fiataloktól kapják meg, akik otthonosan mozognak ezen a terepen.

„Örömmel fogadtuk, hogy nem csak Budapesten nyitottak a kezdeményezésre és számítunk rá, hogy a későbbiekben további települések és könyvtárak is csatlakozni fognak a Netrevalók programhoz” – mondta el Pereszlényi Zoltán, a Magyar Telekom kereskedelmi vezérigazgató-helyettese.

„Az Informatikai és Könyvtári Szövetség számára fontos az olyan partneri együttműködések kialakítása, amely segíti a tagkönyvtárak szolgáltatásainak bővítését, a társadalmi felelősségvállalás és az információkhoz való hozzáférés minél szélesebb körben való terjesztését, és a generációk kapcsolatának erősítését”

emelte ki Tőzsér Istvánné Géczi Andrea, az Informatikai és Könyvtári Szövetség elnöke.

Az aláírást követően Bereczki Enikő generációkutató Generációk együttműködése címmel tartott előadást: „Fontos megismernünk a generációs különbségeket, amikor több generáció is egyszerre él a társadalomban, hogyan befolyásol mindez minket, tudatosítani a generációk kapcsolódásának fontosságát és elsajátítani azokat a kulcsfontosságú stratégiákat, amelyek segítenek ezeket az akadályokat leküzdeni és eredményesebben együttműködni a sokszínű családi, munkahelyi és társadalmi környezetben.”

A Netrevalók program foglalkozásaira a www.helloszulo.hu/netrevalok oldalon keresztül regisztrációt követően a diákok és az idősek is online jelentkezhetnek. 

A sajtóeseményen készült videó:

Endrei Judit nyugdíjas televíziós szakember és Unvárszki Dániel, azaz Ungdani a népszerű fiatal influenszer, a Netrevalók nagyköveteinek programmal kapcsolatos tartalmai az alábbi linkeken érhetők el:

View this post on Instagram

A post shared by Ungdani (@ungdani)

Forrás: Magyar Telekom

Megosztás:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Tags: Belfölddigitális oktatáskönyvtárKiemelttechnológiatelekom
Előző Cikk

Már visszanézhető a Science Café: Jövő étrendje előadás

Következő Cikk

Újabb buszokat cserélnek le Debrecenben

KapcsolódóCikk

man couple people woman
Belföld

2026-ban megduplázódik a családi adókedvezmény

2025.12.25.
Rendőrség – december 24-e számokban
Belföld

Rendőrség – december 24-e számokban

2025.12.25.
Innovatív megoldások a konyhában: modern felnyíló vasalatok
Tech

Innovatív megoldások a konyhában: modern felnyíló vasalatok

2025.12.24.
Következő Cikk
Újabb buszokat cserélnek le Debrecenben

Újabb buszokat cserélnek le Debrecenben

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

2025.12.18.
Halálos közúti baleset történt az M4-esen

Halálos közúti baleset történt az M4-esen

2025.12.21.
Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

2025.12.19.
Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

2025.12.16.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9390 Megosztás
    Share 3756 Tweet 2348
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8844 Megosztás
    Share 3538 Tweet 2211
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3274 Megosztás
    Share 1310 Tweet 819
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3219 Megosztás
    Share 1288 Tweet 805
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3144 Megosztás
    Share 1258 Tweet 786
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • 2026-ban megduplázódik a családi adókedvezmény
  • Rendőrség – december 24-e számokban
  • XIV. Leó pápa megtartotta első karácsonyi miséjét
  • Innovatív megoldások a konyhában: modern felnyíló vasalatok
  • Karácsonyi mese: A gombamanó csodája
  • Víz alatt állítottak karácsonyfát a jótékonykodó búvárok az Ohridi-tóban – Videóval
  • 130 kortárs és klasszikus magyar film látható ingyen öt héten át a Filmión

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

%d