A Budapesti Cervantes Intézettel és az ALL-IN Debrecennel együttműködésben García de Marina munkái érkeznek a kereskedelmi galériába.
A művész Inocentes, magyar fordításban Ártatlanok címet viselő kiállítása a vizuális költészetet eszköznyelvként használva foglalkozik az emberi jogok témakörével. Az Ártatlanok az emberi jogok megsértéséről, a nők szerepéről, az etnikai tisztogatásokról, az emberi kapcsolatokról, valamint az emberkereskedelemről szól, az emberi jogokat és az egyenlőséget tiszteletben nem tartó ország lakosságának szenvedéseit jeleníti meg. A történetek kidolgozásához pedig kristály sakkfigura készletek szolgálnak, melyben az üveg az emberi lény törékenységét és sebezhetőségét hivatott jelképezni. A valóság drámai volta könnyedebbnek tűnik, mivel nem explicit a megjelenítés formája, a szimbolizmus és a konceptualizáció segítenek feldolgozni az eseményeket. A figurák üres térben láthatóak, amely a mindenkori térséget ábrázolják.
„[…] a 48 időtlen párbeszéd az emberek szenvedését tükrözi helytől és időtől függetlenül. De az Ártatlanok fotósorozat nemcsak szenvedésről beszél, hanem reményt is ébreszt, és egy olyan társadalomról szól, mely a címkék nélküli emberségen alapszik, egy olyan társadalomról beszél, melyet nem korlátoznak a különbözőségek; és egy olyan társadalomban bízik, mely a diverzitásra és a tiszteletre épül”
mutatja be alkotásainak témáját García de Marina.
E fotósorozatból érkeznek válogatott művek, melyek április 15. és 30. között megtekinthetők a Bényi Galériában.
Forrás: Főnix Rendezvényszervező Közhasznú Nonprofit Kft.
Hozzászólások