Az elmúlt héten összesen 21 840 új fertőzöttet igazoltak, elhunyt 96 többségében idős, krónikus beteg. Jelenleg 1593 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 19-en vannak lélegeztetőgépen. – derül ki a kormányzati tájékoztatóból. A beoltottak száma 6,4 millió fő, közülük 6,2 millió a második, 3,8 millió fő a harmadik oltást, 320 ezren pedig már a negyedik adag vakcinát is megkapták. A statisztikai adatok alapján Hajdú-Bihar megyében eddig több mint 103 ezer fertőzöttet azonosítottak.
A fertőzöttek és a betegek száma az elmúlt hetekben enyhén emelkedett, ezért ismét felhívták a figyelmet az oltás fontosságára. Mint írták a vírus továbbra is a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban, ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik. A megerősítő oltás felvétele mindenkinek ajánlott, aki 4 hónapnál régebben kapta meg az előző oltását.
Mint arról már a HajduPress beszámolt, a növekvő esetszámok miatt július 19-től a debreceni oltóhelyek kedden és pénteken is nyitva tartanak.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központban (Bethlen utca 11-17.) működő oltóponton kedden és pénteken 9 és 19 óra között fogadják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát. Az 5-11 éveseket a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján (Nagyerdei krt. 98.) oltják minden pénteken 12 és 18 óra között.
Hozzászólások