2026. február 8. vasárnap
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Régió

Áram és gáz: több mint nyolcmilliárd forintot fordítanak hálózatfejlesztésre és karbantartásra Hajdú-Bihar vármegyében

Tóth Szilvia Szerző Tóth Szilvia
2023/04/25
kategória: Régió
9 0
0
Áram és gáz: több mint nyolcmilliárd forintot fordítanak hálózatfejlesztésre és karbantartásra Hajdú-Bihar vármegyében

Fotó: Alföld Televízió

FacebookTwitterE-mail
Ellátásbiztonság, ügyfélélmény, innováció: ezeket nevezte meg fő céljainak az OPUS TITÁSZ Zrt. és az OPUS TIGÁZ Zrt. a mindennapi működés és fejlesztések tervezése során.

Az OPUS TITÁSZ Debreceni Üzemének területén az ellátásbiztonság folyamatosan növekszik, vagyis a szolgáltatásmegszakadás átlagos időtartama és előfordulásának száma is folyamatosan csökken – derült ki többek között a keddi áram- és gázhálózati fejlesztésekről szóló sajtótájékoztatón.

Az ellátásbiztonság érdekében idén 20,7 km elosztóhálózat és 13 db transzformátorállomás rekonstrukcióját végzik el csak Debrecenben. Összesen 12 km földkábelt cserélnek ki – a Lehel út- Hajdú köz, és Tímár utca- Vasváry utca közötti szakaszokon – és 41 transzformátorkörzetben végez hálózatrekonstrukciót a társaság annak érdekében, hogy lehetővé tegye a háztartási kiserőművek csatlakozását – úgy mint a Hosszúpályi Földvár utca, Hajdúsámson Síp utca, Berettyóújfalu Petőfi utca körzeteiben.

Az OPUS TITÁSZ Zrt. és OPUS TIGÁZ Zrt. idén is jelentős forrásokat biztosít a régió villamos- és gázhálózatának fejlesztésére és karbantartására, kiemelt figyelmet fordítva a megelőzésre. Fejlesztéseinket, a berendezések, hálózatok megújítását még azelőtt megvalósítjuk, hogy az üzemzavarok száma növekedne.

hangsúlyozta Torda Balázs, az OPUS TITÁSZ Zrt. és az OPUS TIGÁZ Zrt. vezérigazgatója.

Az OPUS TITÁSZ 2023-as tervei a Debreceni Üzem területén:

  • összesen több mint 43 kilométer hosszú elosztóhálózat építése,
  • 93 db transzformátorállomás létesítése,
  • több mint 13 ezer új fogyasztási pont bekötése,
  • 13 ezer helyszínen mérőóra cseréje.

Az OPUS TIGÁZ tervei ebben az évben a vármegye területén:

  • 121 db új gerincvezeték és közel 400 db utólagos leágazóvezeték építése,
  • 3,5 kilométernyi elosztóhálózat rekonstrukciója,
  • 11 db tolózár rekonstrukciója,
  • 6 db nyomásszabályozó állomás, valamint 1 db nyomásszabályozó épület rekonstrukciója,
  • 13 ezer gázmérő, valamint 2 ezer nyomásszabályozó cseréje.

Az OPUS TITÁSZ Zrt. Debreceni Üzeme a vármegye területén 276 ezer fogyasztó villamosenergia ellátását biztosítja 8500 kilométer hosszú villamoshálózaton, több mint 3100 db transzformátor állomás üzemeltetésével, gondoskodik a hálózat folyamatos működéséről, fejlesztéséről és karbantartásáról. Ugyanitt az OPUS TIGÁZ Zrt. 154 ezer felhasználó ellátását és mintegy 434 millió m3 földgáz (kb. 4,6 TWh energia) elosztását biztosítja évente.

Folytatódnak az ügyféligények teljesítésére irányuló fejlesztések a megye más településein is, ilyen település például Hajdúböszörmény, Hajdúhadház, valamint Hajdúsámson is.

Összesen 43 km elosztóhálózatot építenek 93 transzformátorállomást létesítenek, valamint 13 ezer új fogyasztásmérőt szerelnek fel az ellátásbiztonság további növelése érdekében a Debreceni Üzem ellátási területén.

Az OPUS TITÁSZ vizsgálja azokat az innovatív technológiai megoldásokat, amelyek hatékonyan támogatják az energetikai kihívásokra adandó válaszokat és az ellátásbiztonságot:

2023-ban pilot jelleggel kisfeszültségű hálózatmonitoring rendszer működését vizsgálja, és új eszközöket alkalmaznak a kisfeszültségű feszültségproblémák költséghatékony kezeléséhez.

Az idei év végéig összesen már közel 80 ezer okos fogyasztásmérő fog csatlakozni a társaság hálózatához, hosszútávú cél, hogy a hálózatra szerelt okosmérők száma 2030-ra meghaladja a 240 ezret.

A következő években a társaság kiemelt elosztóhálózati és alállomási fejlesztéseket is végez annak érdekében, hogy tovább javítsa az ellátásbiztonságot és az ügyfélélményt:

melynek keretében Debrecen Észak-Nyugati Gazdasági övezetében 137,5 MVA, Debrecen Déli Gazdasági Övezetében 740 MVA, míg a Debrecen Agrár Ipari Parkban 60 MVA fejlesztés valósul meg, így az ellátási területen, valamint Debrecen teljes területén a több betáplálási útvonal lehetőségével tovább nő az ellátásbiztonság.

Emellett az Európai Unió és a Kormány Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközének támogatásával az OPUS TITÁSZ Zrt. a Széchenyi Terv Plusz keretében 26,6 milliárd Ft értékben valósít meg komplex villamos-hálózati beruházásokat a napelemes rendszerek integrációjának biztosítása érdekében.

A hatékonyság és az ellátásbiztonság növelése érdekében az innovatív megoldások alkalmazása az OPUS TIGÁZ-nál is nagy jelentőséggel bír:

2023-ban pilot jelleggel ún. „smart” nyomásszabályozó állomásokat telepítenek a Debreceni Üzem területén, melyek az önálló energiaellátáson, az állapotjelzők széles körű mérésén és a teljes körű távfelügyeleten túl végponti nyomásszabályozással és hidegturbinás áramtermeléssel is rendelkeznek.

Emellett megvalósul a digitális záródugó pilot projekt, valamint vizsgálják a drónok hálózatellenőrzési lehetőségeit és a hidrogén hálózati bekeverésének lehetőségeit is.

Hajdú-Bihar vármegye teljes területén, illetve a villamosüzemhez tartozó Békés vármegye északi részén az áramhálózat karbantartására és fejlesztésére idén több mint 5,8 milliárd forintot fordítunk, míg a gázhálózat esetében 2,6 milliárd forint értékben végzünk beruházásokat” 

tette hozzá az OPUS TITÁSZ Zrt., valamint az OPUS TIGÁZ Zrt. vezérigazgatója.

Az OPUS TITÁSZ összesen 26.600 km hálózatot üzemeltet, melyből 8.500 km a Debrecen Üzem területén található. A társaság csak ezen a területen évente több mint 3.000 km hálózatot jár be 15.700 munkaóra ráfordítással, 6.300 km hálózaton végez gallyazást 222 millió forint értékben, üzemzavar elhárításra pedig csaknem 30 millió forintot költ.

Fotó: Alföld Televízió

Torda Balázs a keddi sajtótájékoztatón kiemelte,

a társaság kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre is; évente több mint 120 madárvédelmi beavatkozást végez, melynek költsége közel 30 millió forint.

Az OPUS TIGÁZ összesen 34.300 km hosszú elosztóhálózatot üzemeltet, melyből a vármegyében 3.900 km földgázelosztó vezeték és 155 db nyomásszabályozó állomás folyamatos üzemeltetését végzik. A társaság a Debreceni Üzem területén idén mintegy 800 db új fogyasztásmérőt és közel 600 db új nyomásszabályzót szerel fel, vezetékrekonstrukciós munkálatokat végeznek többek között Debrecenben a Szoboszlói út, a Vármegyeháza u., és a Holló János u. területén, valamint nyomásszabályzó állomás rekonstrukcióját végzik a Kálvin térnél, és megújul a hajdúszoboszlói nyomásszabályozó állomás épülete is.

A fejlesztések a következő években is folytatódnak:

jelentős elosztóhálózati fejlesztéseket terveznek például a Déli és az Észak-Nyugati Gazdasági Övezetben is annak érdekében, hogy tovább növelje az ellátásbiztonságot és az ügyfélélményt.

Fotó: Alföld Televízió

Megosztás:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Tags: debrecenhálózatfejlesztéskarbantartásKiemeltOPUS TIGÁZ Zrt.OPUS TITÁSZ Zrt.Torda Balázs
Előző Cikk

Elhunyt Szélyes Imre színművész, szinkronszínész

Következő Cikk

Kamasz fiúk bántalmaztak szexuálisan egy 15 éves lányt Miskolcon

KapcsolódóCikk

Hétfőn indul a Filmszüret, tekintsünk bele az alkotásokba
Kult

Hétfőn indul a Filmszüret, tekintsünk bele az alkotásokba

2026.02.07.
Csendes olvasós-lapozgatós estet szerveznek Debrecenben
Kult

Csendes olvasós-lapozgatós estet szerveznek Debrecenben

2026.02.07.
Debreceni gimnazista nyert tajvani világversenyen
Külföld

Debreceni gimnazista nyert tajvani világversenyen

2026.02.07.
Következő Cikk
Halálra kínoztak egy kutyát Zsákán- elítélte az elkövetőket a bíróság

Kamasz fiúk bántalmaztak szexuálisan egy 15 éves lányt Miskolcon

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Drogbiznisz miatt bezárattak egy debreceni autókereskedést – Videóval

Drogbiznisz miatt bezárattak egy debreceni autókereskedést – Videóval

2026.02.06.
Kihirdették a Debrecenben épülő Magyar Természettudományi Múzeum Gyűjteményi Központjára kiírt építészeti tervpályázat nyerteseit

Kihirdették a Debrecenben épülő Magyar Természettudományi Múzeum Gyűjteményi Központjára kiírt építészeti tervpályázat nyerteseit

2026.01.30.
Teljes szélességében lezárták 47-es főutat

Teljes szélességében lezárták 47-es főutat

2026.01.31.
Hivatali visszaélés miatt őrizetbe vettek egy főügyészségi ügyészt

Hivatali visszaélés miatt őrizetbe vettek egy főügyészségi ügyészt

2026.02.05.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9413 Megosztás
    Share 3765 Tweet 2353
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8850 Megosztás
    Share 3540 Tweet 2213
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3278 Megosztás
    Share 1311 Tweet 820
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3223 Megosztás
    Share 1289 Tweet 806
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3149 Megosztás
    Share 1260 Tweet 787
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Hétfőn indul a Filmszüret, tekintsünk bele az alkotásokba
  • Csendes olvasós-lapozgatós estet szerveznek Debrecenben
  • Debreceni gimnazista nyert tajvani világversenyen
  • A természetvédők Lillafüreden szólaltak fel a rossz fakitermelési és tűzifa-felhasználási gyakorlat miatt
  • Jelentkezz biztonságosan a felsőoktatásba!
  • Jack Sparrow fia lesz a Karib-tenger új kalóza
  • Az ASUS ROG gamer headsetet készített

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

 

Loading Comments...
 

    %d