Bartha Elek professzor tájékoztatása szerint az általános felvételi eljárásban 9790 fiatal jelölte meg az egyetemet első helyen, 77 százalékukat, 7569 diákot fel is vettek. Hozzátette: az általános felvételi eljárásban felvett diákok közül 6422-en állami ösztöndíjjal tanulhatnak. A különböző szakokra 400 fölötti pontátlaggal lehetett bekerülni, a jogászoknál 498, a pszichológus szakon 488 volt a bejutási ponthatár.
A legnépszerűbbek az idén az orvos- és egészségtudományi, a gazdaságtudományi, illetve a pedagógus szakok voltak – sorolta Bartha Elek megjegyezve, hogy a több mint húsz tanárszak közül az angol, a történelem, a magyar, a testnevelés és a gyógytestnevelés tanárképzésre jelentkeztek a legtöbben.

Ez nem csak országosan egyedülálló, de a Kárpát-medencében is a Debreceni Egyetemen oktatják a legtöbb külföldi hallgatót. Ölvetiné Szabó Beáta beiskolázási és továbbképzési igazgató jelezte: a július 30-től augusztus 7-ig tartó pótfelvételi eljárásban az egyetem kilenc kara hirdet meg önköltséges és állami ösztöndíjas helyeket. Utóbbiakra agrár, műszaki, természettudományi és sporttudományi területeken jelentkezhetnek azok a fiatalok, akiknek az általános eljárásban nem sikerült a felvételiük – magyarázta az igazgató.










Hozzászólások