A tüdőgyógyászatban úttörőnek számító légút- és tüdőtisztító berendezést kapott a Debreceni Egyetem KK Infektolóigai Klinikáján működő Gyermekallergológiai és Gyermekpulmonológiai szakrendelés. Ezzel az eszközzel bővül az intézet terápiás lehetőségeinek köre, és jelentősen javul a tüdőt érintő betegséggel küzdő gyerekek életminősége.

A légutak hatékony tisztításához kapott a krónikus tüdőbetegségben szenvedő gyermekek kezeléséhez egy új, innovatív berendezést a Debreceni Egyetem KK Infektológiai Klinikájának egyik szakrendelése, a K&H gyógyvarázs műszerbeszerzési pályázatának köszönhetően. A Gyermekallergológiai és Gyermekpulmonológiai szakrendelésen éves szinten hozzávetőleg 20 ezer gyermeket kezelnek.
A Szakrendelés kijelölt Cisztás Fibrózis központként is működik, így ez a szakambulancia végzi többek között a súlyos, megfelelő kezelés nélkül akár korai halálhoz vezető cisztás fibrózisban szenvedő beteg gyermekek kezelését. A pályázatban elnyert légút- és tüdőtisztító eszköz sorsfordító a tüdőgyógyászatban, mivel a különleges frekvenciaimpulzusokkal és nyomáskülönbségnek köszönhetően egyedülálló módon képes kitisztítani a beteg légutait és tüdejét. Ezzel nagymértékben javulnak a légzésfunkciós értékek és csökken a fertőzésveszély, ami nagyban megnöveli a betegek életminőségét. Az eszköz nemcsak Magyarországon, de még világviszonylatban is úttörőnek számít, így most tovább bővül a Klinika terápiás lehetőségeinek köre.
mondta el Dr. Gönczi Ferenc, a Debreceni Egyetem KK Infektológiai Klinika Gyermekallergológia és Gyermekpulmonológia Szakrendelés vezető főorvosa
A K&H Csoport 2004 óta a gyermekegészségügy meghatározó támogatója. Évről évre tudatosan törekszik arra, hogy a terület változó igényeinek és az egyre korszerűbb készülékeknek és terápiás eljárásoknak megfelelő innovatív eszközökkel támogassa az intézeteket, szakembereket.
A koronavírus okozta rendkívüli helyzet miatt tavasszal 50 millió forinttal segítette a K&H Csoport a járvány kezelését és terjedésének megelőzését. Emellett idén is meghirdették a K&H gyógyvarázs műszerbeszerzési pályázatot.
Ezúttal 14 intézmény nyert összesen 20 millió forint műszertámogatást. A program történetében ezzel összesen 491 alkalommal, közel 706 millió forint értékben kaptak új eszközöket a kórházak, mentőállomások és háziorvosi rendelők annak érdekében, hogy a gyerekek minél könnyebben, gyorsabban gyógyulhassanak, és mihamarabb újra egészséges, teljes életet élhessenek.
összegezte az idei pályázati eredményt Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója, melynek köszönhetően a debreceni szakrendelés is hozzájutott az új berendezéshez.
Hozzászólások