Hamarosan egy új műsor indul az Alföld Televízión Beülünk egy kávéra? címmel, és te leszel a műsorvezető. Számodra ez egy új terep, vagy voltál már hasonló szerepben? Mit tudhatunk rólad?
Mindig nagy ajándéknak éreztem, hogy a szakmám igazi szerelmem is. Tanító-kommunikáció szakon, azon belül is televíziós területen diplomáztam a debreceni Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskolán (ma már Debreceni Református Hittudományi Egyetem). Remek tanároktól tanulhattam a televíziózás és a kommunikáció elméletét és gyakorlatát, köztük Vértessy Sándortól, Ozsváth Sándortól, Vitéz Ferenctől és Kerekes Sándortól, a Magyar Televízió Debreceni Regionális Stúdió akkori vezetőjétől. Persze ekkor még nem is sejtettem, hogy a körzeti stúdió egyszer a második otthonom lesz és ezzel kibéreli magának az örökös helyet a szívem egy részében. Végül 7 évet dolgozhattam itt. Híradós riporterként kezdtem, majd jöttek a magazinok és azok a műsorok, amelyekért én feleltem. De persze egyedül semmire se mentem volna, hiszen minden adás komoly csapatmunkával készül. Nekem kiváló szerkesztő, riporter és technikai munkatársaim voltak. És ha annyi időt tölt az ember a kollegáival, és annyi közös élményt élnek át együtt, mint ami nekem megadatott velük, akkor a munkahelyével egy második családot is kap az ember. Sokat köszönhetek a regionális televíziónak és a városi televízió munkatársainak is. Kaptam tapasztalatot, rutint, olyan tudást, ami nincs benne a könyvekben a munka területén és életre szóló barátságokat, értékes, számomra fontos embereket Szegedtől Pécsig, Miskolcon keresztül Budapestig. A körzeti stúdiók felszámolása után átkerültem a kamera másik oldalára, sajtóreferensként dolgoztam a Debreceni Önkormányzat, majd a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat és a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kötelékében. Ha valaki ezen a területen dolgozik, mindenképpen hasznos lehet a számára, ha a munkafolyamatok másik oldalába is bekapcsolódhat. Köszönöm a vezetőimnek, hogy lehetőséget adtak és ezekkel a munkákkal, a saját területemen én is dolgozhattam a városomért és Hajdú-Biharért. Ez az érzés most is bennem van. Az FM90 Campus Rádióban 5 különböző közéleti, Debrecent, a gazdasági életet és a megye településeit érintő legfontosabb aktualitásokról szóló magazint szerkeszthetek, köszönet érte Bakó Csaba, ügyvezetőnek és persze valamennyi munkatársamnak. Szeretek új dolgokat kitalálni, és örülök, hogy vannak olyan ötletek, amiket mások is hasznosnak éreznek. Így volt ez az újabb és újabb rádiós műsoroknál, és nincs ez másként a „Beülünk egy kávéra” portrébeszélgetések esetében sem. Régóta érlelődött bennem egy ilyen típusú adás gondolata. Köszönöm az Alföld Televízió vezetőjének, Papp Csillának és a technikai munkatársaknak, hogy az elképzelésből most valóság lehet. Bízom benne, hogy a nézők is érdeklődve követik majd a hetente jelentkező beszélgetéseket.

A Beülünk egy kávéra? a te ötleted volt. Honnan jött az ihlet? Mit üzensz ezzel a címmel a nézőknek? Mi volt az alapgondolat?
Engem mindig érdekelt a „mögöttes tartalom”. A döntések mögött az ember is. A motiváció, a félelmek, a sikerek és a nehéz pillanatok is. Először a regionális televízióban szerkeszthettem olyan műsort, amelynek fókuszában szociális és egészségügyi témák voltak. Sokszor előkerült a zsebkendő a forgatások során, de köszönettel tartozom minden interjúalanyomnak, akik bátran és őszintén engedtek bepillantást az életükbe. Ugyancsak személyes vonatkozások gazdagítják a vendégeknek köszönhetően a Campus Rádión hallható ÉnIdő-A lélektér című magazinműsoromat, amelynek alaptémája a testi és lelki egészség megőrzése. Minden történet egy példa, amiből érdemes tanulni. A Beülünk egy kávéra? műsor ötletét is ez adta, bemutatni azokat, akiket munkájukból adódóan sokan ismernek, de a feladatok mögött lévő embert talán kevesebben.
Nem szeretnék spoilerezni, de mesélj egy kicsit erről a műsorról! Hogyan képzeljük el, miről fog szólni, esetleg kiket láthatunk majd benne?
Egy jó hangulatú, csésze kávé mellett eltöltött beszélgetésre számíthatnak a nézők. Érdekes történetekkel, tanulságos és fordulatokban gazdag sorsokkal. A vendégeim őszintén mesélnek majd a sikereikről, az oda vezető útról, épp úgy, ahogy a félelmekről és nehézségekről is. Közismert emberekkel, előadóművésszel és sportolóval is beülünk egy kávéra, ahová remélem a nézők is velünk tartanak a képernyőn keresztül. De, hogy mondjak néhány beszélgető társamat is: személyesebb oldalról ismerhetik meg például Kocsik-Marossy Virágot, a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatóját, Miklósvölgyi Pétert, a Debreceni Campus Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjét, de érkezik majd Koroknai Árpád, a KORI zenekar frontembere és Dr. Késmárky András, a Debreceni Egyetem Különleges Orvos-és Mentőcsoportjának vezetője is.
A forgatások alatt hogyan érezted magad? Volt-e számodra valami, ami kihívást jelentett?
Nagy nevetésekben és mély, elgondolkodtató pillanatokban bővelkedtek a felvételek. Bízom benne, hogy a nézők is érzik majd ezt az őszinte, „filter nélküli” hangulatot.
A Beülünk egy kávéra? mikor fog debütálni?
Az első adás szeptember 15-én, kedden este 19.00 óra után pár perccel kezdődik. Ezt követően pedig minden kedden ugyanebben az időben jelentkezünk az újabb beszélgetésekkel.

Mivel foglalkozol még a rádió és a televízió mellett?
Az Igazságügyi Minisztérium névjegyzékében szereplő általános és családügyi mediátorként igyekszem segíteni azoknak, akik hozzám fordulnak. A mediáció a konfliktuskezelés egy alternatív formája. Nekem az a dolgom, hogy egyezségre jussanak azok, akik között például a válás, a gyermekelhelyezés során vagy akár öröklésből fakadóan konfliktushelyzet alakul ki. De az iskolán belüli problémák, párkapcsolati és munkahelyi gondokra is hatékony megoldás a mediáció. És ha éppen nem rádiózok, forgatok vagy mediálok, akkor szertartásvezetőként lehetek a részese az élet egyik legboldogabb pillanatának.
Hozzászólások