Most Záhonyból jelentkezett be Orbán Viktor.
Ismét a határról jelentkezett be Orbán Viktor miniszterelnök. Három napra Debrecenbe helyezte át székhelyét, a hajdúsági megyeszékhelyről járta a magyar-ukrán határátkelőket, a mai lehetett az utolsó videója ezekről a helyszínekről. Járt például Csengersimában, Barabáson, de ellátogatott Nyíregyházára is, most pedig a záhonyi átkelőn tartott egy gyors szemlét.
Előzmények:
A korábbi alkalmakhoz hasonlóan most is elmondta, hogy ezen az átkelőn is megfeszített tempóban dolgozik mindenki, legyen rendőr, vagy épp vöröskeresztes. Bejelentéssel is szolgált legfrissebb Facebook-videójában. Mint mondta,
Magyarország újabb hatalmas segélyszállítmányt küld Ukrajnába. Öt kamionnyi szállítmányt küldünk, élelmiszereket, iparcikkeket – gyerekeknek különösképpen -, valamint kötszereket és gyógyszereket. Azért tesszük ezt, mert nemcsak azokról kell gondoskodnunk, akik elmenekültek a háborúból, hanem azoknak is segítséget akarunk nyújtani, akik ott maradtak Kárpátalján, vagy akár a Kárpátok túlsó oldalán.
A miniszterelnök elmondta azt is, hogy a barabási átkelőhelynél is járt, és
azt kell mondja, hogy csodát tettek a magyarok.
Szerinte a határmenti önkormányzatokra hárul most a legnagyobb teher, épp ezért megerősítik az átkelési pontokat, hogy a következő hetekben is tudják tartani a munkát a jelenéegi színvonalon.
Hozzászólások