Az ukrán határszakaszon dolgoztak, korrupció a vád.
Vádat emelt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség tizenhat volt pénzügyőr ellen korrupció miatt- derül ki az ügyészség közleményéből. A vádiratban foglaltak szerint,
a Beregsurány Közúti Határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő pénzügyőrök a Magyarország területéről Ukrajnába kilépő és általános forgalmi adót visszaigénylő személyektől ügyintézésük során rendszeresen jogtalan előnyt, jellemzően készpénzt fogadtak el. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei a korrupciós bűncselekményeiket egymás tevékenységeinek ismeretében, az adott szolgálatban dolgozó osztályvezetők tudtával és támogatásával 2018 novemberétől 2019 februárjáig követték el.
Korábban portálunk is beszámolt az esetről, a A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult ügyben a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség 2019 tavaszán házkutatást tartott a határállomás egyes részein, illetve a gyanúsítottak lakó- és tartózkodási helyén több társszerv közreműködésével.
A nyomozó ügyészség a 16 volt pénzügyőr vádlottal szemben
627 vádpontban, összesen 498 rendbeli, több esetben folytatólagosan elkövetett minősített hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt emelt vádat a Nyíregyházi Törvényszéken.
Valamennyi vádlott szabadlábon védekezhet. A korrupciós bűncselekmények büntetési tétele a halmazati szabályokra figyelemmel két évtől tizenkét évig terjedő szabadságvesztés lehet. A nyomozó ügyészség a Nyíregyházi Törvényszékre benyújtott vádiratában vádlotti beismerés esetén a legsúlyosabb esetben 10 év börtönt, 10 év közügyektől eltiltást és 1,5 millió forint pénzbüntetést indítványozott.
Az eljárás során sikerült a nyomozóknak 81 külföldi vesztegetőt is beazonosítani, velük szemben az eljárást elkülönítették.










Hozzászólások