A borongós, enyhe idő ellenére, a tél még jócskán kitart. A tűzoltók az idei évben sok embert mentettek jégről.
A figyelmeztetések ellenére sokan merészkedtek jeges folyókra, tavakra 2026-ban. A számok a következő statisztikát mutatják: eddig 37 alkalommal riasztották tűzoltókat jégről mentéshez.
15 esetben hattyúk fagytak a jégbe. A tűzoltók ilyen esetekben létrákkal közelítik meg az állatokat, és óvatosan feltörik körülöttük a jeget. Előfordul olyan is, hogy a hattyúhoz odakúszó tűzoltó láttán a madár ijedtében vad kapálózásba kezd, és magától kiszabadul.
9 alkalommal korcsolyázók, csúszkálók merészkedtek sportolásra ki nem jelölt területre. Szerencsére nem történt tragédia.
7 olyan beavatkozás volt, ahol kutyát kellett a jeges vízből vagy jégtábláról kimenteni. Egy alkalommal sajnos már a tűzoltók sem tudták az eb életét megmenteni.
2 ember autóval hajtott a jégre és be is szakadt alattuk. Egy helyen két csónak akadt el a jégtáblák között, utasaikat a tűzoltók mentették ki.
3 esetben a tűzoltóknak sikerült meggyőzni a veszélyes jégre merészkedőket, hogy menjenek ki a partra, végül nem volt szükség beavatkozásra.
A jégről mentés különleges tudást és felszerelést igényel: mentőkötelek, létrák, board, felfújható mentőplatform – a legfontosabb mindig a testsúly elosztása és a kötélbiztosítás.
2 tűzoltó nemrég elismerést kapott, mert saját életét kockáztatva mentett ki két tinédzsert a jeges vízből.
Forrás: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook










Hozzászólások