Most január 1-jével díjkötelessé válik az e-matricás rendszerben többek között az M30-as autópálya Miskolc-észak és Tornyosnémeti közötti szakasza (érdemes tudni, hogy az M30-as autópálya Miskolcot elkerülő szakasza továbbra is díjmentes marad), az M76-os autóút Balatonszentgyörgy és Keszthely-Fenékpuszta közötti szakasza, illetve az M85-ös autóút Sopron-kelet és Sopron-észak közötti szakasza – írja az MTI.
A Komárom-Esztergom megyei e-matrica az M1-es autópálya vonatkozásában a 48-as km-nél lévő Szárligeti-csomópont és a 112-es km-nél lévő M1-M19 csomópont között lesz érvényes. Ezeken kívül díjkötelessé válik az M4-es autóút Abony és Törökszentmiklós-nyugat közötti szakasza, ami egyúttal azt is jelenti, hogy bevezetésre kerül a Jász-Nagykun-Szolnok megyei autópálya matrica.
A lépéssel jövőre immár 17 – Nógrád és Békés megye kivételével – megye rendelkezik fizetős útszakasszal. Az éves megyei matrica az egyik legnépszerűbb matricatípus, területi hatálya a megye közigazgatási határán túl a megyét követő első csomópontig érvényes.
A fizetős szakaszok megszaporodása kapcsán érdemes nem megszokásból vezetni, hogy ne megszokásból vezessenek, mert az új díjköteles szakaszokat is csak érvényes úthasználati jogosultság birtokában lehet igénybe venni, azaz meg kell vásárolni az e-matricát. Azt is írták, hogy aki tévedésből hajt fel egy díjköteles útra, annak maximum 60 perc áll rendelkezésére, hogy megvásárolja az úthasználati jogosultságot.
(MTI/HP)










Hozzászólások