A Kutatók Éjszakája 2020-ban is több tudományágban különböző izgalmas programokkal várja az érdeklődőket. A rendezvényt idén online formában tartják meg a Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetben is (SZTAKI) november 27-én pénteken. A virtuális látogatók az internetes közvetítésen keresztül öt előadáson vehetnek részt, ahol többek között azt is megtudhatják, hogyan rajzol portrét egy robot a mesterséges intelligencia segítségével, valamint ismereteket szerezhetnek a magyar internet kezdeteiről is – olvasható a kutatóintézet keddi közleményben.

Az intézet munkatársai érdekes és izgalmas virtuális kalandra invitálják a tudomány iránt érdeklődőket. Beregi Richárd például az okosgyárakról tart előadást. Cserteg Tamás ismerteti, hogy a kutatók hogyan használják a robotok programozása során a mesterséges intelligenciát. Tipary Bence pedig az autonóm gépkiszolgálás miértjeivel és annak technikai rejtelmeibe avatja be a hallgatóságot.
A Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet az ország legnagyobb informatikai kutatóintézete. A tágan értelmezett informatika tudományának műhelye, az információtechnológia, számítástudomány és rokon területeinek nemzeti kutatóbázisa. Elsősorban az informatika műszaki-tudományos és matematikai kérdéseivel foglalkozik, de a kutatások kiterjednek mindazon területekre, amelyek az alapkérdésekkel kapcsolatban állnak – áll a közleményben.
Hozzászólások