Több mint 330 millió forintból korszerűsítették az intézményt.
Teljes energetikai felújításon esett át a Debreceni Arany János Óvoda. Papp László, Debrecen polgármestere a korszerűsítést bemutató sajtótájéjoztatón elmondta,
a munkálatok időszaka igazán nagy türelmet igényelt az óvoda munkatársai, a szülők és a gyerekek részéről egyaránt, azonban nagyon jól sikerült összehangolni a tevékenységeket, így az óvoda működésének fenntartása mellett zajlott az intézmény nem csak energetikai, hanem esztétikai szempontú megújítása. Az óvoda működtetése a korábbinál hatékonyabbá, energiatudatosabbá vált.

A fejlesztés összköltsége 334 millió forint volt, melynek részeként megtörtént
- a nyílászárók cseréje, melyek színesek, így hangulatosabb és gyermekbarátabb is lett az épület,
- hőszigetelték a homlokzatot, a födémet,
- megtörtént homlokzatok vakolása, színezése,
- felújították a hőközpontot,
- az épület fűtését hőszivattyús technológia telepítésével oldották meg a kivitelezők,
- belső szellőzőrendszert is kiépítettek, így a csoportszobákban ablaknyitás nélkül folyamatos légcsere történik,
- az árnyékolást napvitorlák segítik,
- korszerűsítették a bel-és kültéri világítási hálózatokat,
- napelemes rendszer kerültaz intézmény tetejére,
- akadálymentesítették az épületet.
A városvezető a sajtóeseményen elmondta azt is, hogy a jövőben a remények szerint az önkormányzat a belső felújításra is gondot fog fordítani.
Az önkormányzat által fenntartott 33 óvodából az utóbbi években 13 esett át fejlesztésen, felújításon. Ennek az összértéke meghaladja a 3 milliárd forintot, ami a 2014-2020-as európai uniós fejlesztési ciklus TOP-forrásaibólszármazott. Az önkormányzat vezetése döntésének köszönhetően a gazdaságfejlesztés után a második legjelentősebb fejlesztési terület az intézményfelújításé volt. Jelenleg további hét óvoda energetikai fejlesztése van napirenden – vagy már kivitelezés vagy tervezés alatt.
tette hozzá Papp László.

Hangsúlyozta azt is, hogy a következő években az összes intézményét szeretné felújítani az önkormányzat.
Ezek a beruházások kiemelt szerepet fognak kapni a 2021-2027-es uniós fejlesztési ciklusban a TOP+ program forrásaiból finanszírozva. Az eddig elvégzett energetikai fejlesztéseknek köszönhetően a város intézményei fenntarthatóbbá váltak: szén-dioxid kibocsátásuk évente összesen közel 500 tonnával kevesebb, mint a korábbi időszakban. Ez a város levegőjének minőségére, levegőtisztaságára is nagyon fontos pozitív hatást gyakorol.
Hozzászólások