Debrecen önkormányzata a helyi társadalmi kapcsolatok erősítése, a helyi közösségek, civil szervezetek támogatása céljából idén is pályázati felhívást tett közzé, melyről sajtótájékoztató keretében számoltak be Széles Diána és Puskás István alpolgármesterek ma a Valcer Táncstúdióban.
Amint azt Széles Diána elmondta, ezeknek az alapoknak a céljaira a város önkormányzata évről évre összesen 30 millió forint körüli összeget biztosít, ezzel segítve a közösségeket abban, hogy maradandó értékeket hozhassanak létre. A Civil Alap kizárólag debreceni civil szervezetek támogatására szolgál. A pályázatok kiírásakor az önkormányzat igyekszik figyelembe venni, hogy a civil szervezeteknek aktuálisan milyen segítségre van szükségük.

A tavalyi kiírás egyik fontos eleme volt, hogy kisértékű eszközök beszerzésének céljával is lehetett pályázni, s ez most is lehetséges. Az alapok pályázatainak keretében 2021-ben Debrecen önkormányzata összesen 111 civil szervezetet összesen közel 30 millió forinttal támogatott. A pályázatokat idén is a https://civilpalyazat.debrecen.hu internetes címen elérhető oldalon keresztül lehet benyújtani 2022. április 4-ig. A pályázati felhívás megtalálható a http://www.debrecen.hu/hu/debreceni/osztondijak-palyazatok/ címen is.

Puskás István alpolgármester a Kulturális Alapot emelte ki. Mint azt hangsúlyozta, Debrecen kulturális életét nem csupán az önkormányzati intézmények hálózata jeleníti meg. Nagyon fontosak az önszerveződő közösségek is, hiszen a város egész közösségének kohézióját gyakorlatilag ezek a közösségek biztosítják. Ezeket az önszerveződő közösségeket igyekeznek az intézmények is támogatni. Elsősorban a Demki Debreceni Művelődési Központ és Ifjúsági Ház közösségi ház-, közösségi tér-hálózata hivatott arra, hogy a város önszerveződő kulturális és civil közösségeinek életét segítse. Puskás István szavai szerint a múlt évben 17 kulturális projektet támogatott a város ezen pályázat keretein belül, s ebből 15 civil szervezet pályázata volt. Hozzátette, a Kulturális Alapra nemcsak civil szervezetek, hanem akár nonprofit gazdasági társaságok vagy magánszemélyek is pályázhatnak.
A sajtótájékoztató keretében rövid bemutatót tartottak a Valcer Táncstúdió táncosai. Amint azt Bíró Csaba, a stúdió művészeti vezetője elmondta, Fehér Erik és Terdik Tímea a hétvégi magyar bajnokságon a junior II-es korcsoportban mind a standard, mind a latin kategóriában 4. helyen végeztek. Ők angolkeringőt, míg az ifjúsági és U21-es világbajnoki címmel rendelkező, többszörös kanadai bajnok, s a több mint egy éve a Valcerben táncoló és oktató Hatházi Ádám és Morgana Lakatos-Hayward pedig jive-ot mutattak be.
(sajtóiroda/HP)
Fotó: Miskolczi János
Hozzászólások