Egyre több cég vesz részt a duális képzésben is.
Az ipar igényeihez igazítja képzési kínálatát a Természettudományi és Technológiai Kar Debrecenben– olvasható a hirek.unideb.hu–n. Az egyetemi portál cikke szerint,
ez jelentősen segíti az itt végzettek elhelyezkedését a munkaerőpiacon, hiszen több szakot is a szektor meghatározó szereplőivel együtt dolgozott ki a debreceni felsőoktatási intézmény.
A Természettudományi és Technológiai Kar a Debreceni Egyetemen az elsők között indította el a duális képzést. Kezdetben a három mérnök szakon vezették be, de a képzési forma olyan sikeresnek bizonyult, hogy a természettudományos mesterszakokra is kiterjesztették. Ma már van olyan mesterszak, ahol a hallgatók fele duális formában tanul.
Nagyon fontos számunkra, hogy képzéseink nagy része mögött egy komoly iparági háló alakult ki, van, ahol 25-40 céggel. A legszorosabb együttműködő partnereinkkel tudjuk működtetni a duális képzéseinket. A duális képzésben részt vevő cégek köre folyamatosan bővül. Büszkék vagyunk arra, hogy ma már a vállalatok keresnek meg minket, hogy csatlakozni szeretnének a gyakorlatorientált szakemberképzéshez. Ha egy képzés mögött több cég van, a hallgatók nagyobb kínálatból tudnak választani, hogy milyen területen szeretnének komoly gyakorlati tudást szerezni. Ők ezeknél a cégeknél nagyon hamar el tudnak helyezkedni.
mondta el az egyetemi portálnak Kun Ferenc, a TTK dékánja.
Nem csupán a mesterszakok, de a természettudományos alapszakok munkaerőpiaci pozícióját is sikerrel erősítette meg a kar. A mély tudományos ismeretek mellett olyan gyakorlati készségeket és kompetenciákat sajátítanak el a hallgatók, amelyekre építve egy természettudományos alapszakos diplomával is el tudnak helyezkedni az iparban. A TTK egyik legfőbb vállalt célja, hogy kielégítse a régió iparának szakemberigényét, ezt pedig képzési innovációval is segítik.
Karunk képzési kínálatát az ipar és a tudomány fejlődését követve folyamatosan bővítjük. Az elmúlt évek fontos sikereként 2022 szeptemberében elindult a biotechnológia alap- és a geoinformatika mesterszak, a Műszaki és az Informatikai Karral közösen idén februárban indítjuk a villamosmérnök mesterszakot, szeptembertől pedig már az új anyagmérnök alapszakunkon is lehet tanulni.
tette hozzá a professzor.
A kutatási lehetőségekre sem lehet panasza az itt tanuló hallgatóknak, hiszen a TTK intézeteiből 4 megkapta az MTA Kiváló Kutatóhely címet, míg az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat pályázatán tíz kutatócsoportja is támogatást nyert a karnak.
FONTOS!
Azok a végzős középiskolások, akik a TTK-n szeretnének tovább tanulni, már az idei felvételi eljárásban több kedvező változtatással találkozhatnak. A legfontosabb, hogy nem kötelező általános felvételi követelményként emelt szintű érettségi vizsgát tenni. A felvételi követelményekkel kapcsolatos változásokról részletes információ olvasható a Debreceni Egyetem honlapján. Az ide jelentkezők az alábbi szakok közül választhatnak:
Alapszak:
anyagmérnök, biológia, biomérnök, biotechnológia, fizika, földrajz, földtudomány, kémia, környezettan, matematika, vegyészmérnök villamosmérnök
Mesterszak:
anyagtudomány, alkalmazott matematika, biológus, biomérnök, biotechnológia, fizikus, geográfus, geoinformatika, hidrobiológus, környezettudomány, matematikus, vegyész, vegyészmérnök
Osztatlan tanárképzési szak:
biológia-, fizika-, földrajz-, kémia-, matematika-, természetismeret-környezettan tanár
Forrás: Sajtóközpont – CzA
Hozzászólások