Katar vendége lesz szombaton 18 órakor a Nagyerdei Stadionban a portugál labdarúgó-válogatott, a két gárda barátságos meccsen feszül egymásnak.
A debreceni nézők természetesen főként a szupersztár Cristiano Ronaldo érkezését várják, azonban némi agodalomra adott okot, hogy a Manchester Unitedbe néhány napja igazolt támadónak kézsérülése volt, ki is hagyta a Vörös Ördögök hétvégi bajnokiját.
Nos, örömmel jelenthetjük, a sérülés már a múlté, hiszen CR pályára lépett szerdán este a Portugália-Írország (2-1) vb-selejtezőn, ahol a hátán cipelte csapatát és még válogatottsági gólrekordot is döntött két újabb találatával, amely így a 110. és a 111. volt számára. Ezzel megelőzte az iráni Ali Daeit, aki 109-szer volt eredményes.
Ahogy a Nemzeti Sport Online kitér rá, Ronaldo a pályára lépésével 180-szoros válogatott lett, ezzel utolérte a spanyol csúcstartó Sergio Ramost, és most már ők ketten holtversenyben vallhatják magukat a legtöbbszörös nemzeti válogatottnak Európában. Ha szombaton Debrecenben, a Katar elleni meccsen is szerepel a klasszis, akkor meg is előzi egykori madridi csapattársát.
Az írek ellen egyébként Ronaldo a 15. percben büntetőt hibázott, majd vezetést szerezte a vendégek. A portugálok azonban CR két fejesgóljával a 89. és a 96. percben megfordították a meccset!
Portugália-Írország 2-1 (gól: C. Ronaldo 89., 90+6., ill. Egan 45.)
A katariak szerdán Szerbiával vívtak felkészülési meccset ugyancsak a Nagyerdei Stadionban, melyet az európai válogatott 4-0-ra megnyert.










Hozzászólások