2025. december 24. szerda
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Egyéb kategória

Ébreszd fel a benned rejlő festőművészt!

HajduPress Szerző HajduPress
2019/03/21
kategória: Egyéb kategória, Kult
2 0
0
FacebookTwitterE-mail

Ha eldönthetnéd, hogy melyik festő szemével lásd a világot, te kit választanál? A debreceni Alkotásutca élményfestései során olyan híres festők munkáit eleveníthetjük meg, mint Salvador Dalí, Gustav Klimt, Pablo Picasso vagy Vincent van Gogh, így bőven teljesülhetnek legmerészebb álmaink is! Az alkotóműhely élményfestésére az Alföld Televízió női tagjai, a szerkesztők és a rendezvényszervezők neveztek be egy csapatépítő tréning alkalmával. 

A csapat tagjai ez idáig nem foglalkoztak komolyabb szinten a festészettel csupán a csodálatuk volt meg a művészetek és a művészek iránt, mégis jelentkeztek az élményfestésre. Kellő odafigyeléssel megtanulhatók a különböző ecsetkezelések, és így a türelmes, aprólékos munka révén szakszerűen megfestett tájképeket lehet létrehozni. A hölgyek ebben a tudatban ragadtak ecsetet és kaptakkötényt magukra.

A debreceni Alkotásutca csupán 1 éves múlttal rendelkezik, azonban élményfestéseiket teltházas létszámmal szokták megtartani.Foglalkozásaik nem igényelnek semmilyen előképzettséget. Gyakorlott tanáraik lépésről lépésre megmutatják, hogyan lehet a legegyszerűbben elkészíteni a festményeket.

A 3 órás mini festőkurzus rálátást ad arra, milyen lépésekkel kezdjük el a festést, hogyan alakítsunk ki térbeli hatást, miképpen bánjunk az akrilfestékkel és a színkeverés mesterségét is elsajátíthatjuk. Habár egy már elkészült kép mására alkothatjuk meg saját művünket, a festési stílusunk bizonyos fokig ízlés szerint alkalmazható. 

Szőgyényi Adrienn, az Alföld Televízió főszerkesztője kisgyermekként festett utoljára, így kissé félszegen ült a fehér vászon elé és elképzelése sem volt, hogyan lesz abból színpompás csendélet:

„Amikor arról beszélgettünk a lányokkal, hogy hamarosan jövünk az Alkotásutcába, akkor még elképzelni sem tudtam, hogyan fogok egy csodálatos festményt megalkotni. Magamtól nem tudnám, hogyan használjam az ecsetet vagy mennyire vizezzem a festéket, ezekben a kérdésekben pedig nagy segítséget nyújtanak az instruktorok, akik különböző tanácsokkal látnak el minket.”

Festékek sorakoznak a pultokon, műremekek sokasága lóg a falakon: ha inspiráció hiányba került volna bárki is, csak körül kellett tekintenie, hisz az alkotóterem minden pontjából sugárzik a művészet és a kreativitás. A beszélgetések közepette néha mély csönd telepedett a vidám társaságra, a koncentráció érezhető volt egy-egy nehezebb rész festésénél. Lassan mindenki ráérzett az alkotás ízére, és arra a fontos elemre, hogy nem szabad megijedni, merészen kell festeni és arra is, hogy nincsenek rosszul meghúzott vonalak, javításra mindig van lehetőség.

Mire van szükségünk egy sikeres élményfestéshez? Van néhány egyszerű íratlan szabály, amivel mindenkinek számolnia kell:

– Bátorság akkor, amikor még csak kesze-kusza mázgálásnak tűnik az alapszínek felfestése a fehér vászonra – ne aggódjatok, idővel összeáll a kép!

– Összekenhető ruha, hiszen megvan annak az esélye, hogy mi magunk egy mozgó alkotássá válunk a véletlen mozdulatok során.

– Ellazult képzeleterő, hogy a realitásunkat a hátunk mögött hagyhassuk pihenni.

– Vállalkozó kedvű barátok, akikkel közös emlékként kirakhatjátok a falra összeillő festményeiteket, mint egy nagyszerű élmény emlékeztetőjét.

A kollektív alkotás remek lehetőség a csapatépítésre, hiszen az élményfestés során egy olyan kreatív tevékenységet próbálhatnak ki a társaságok, melyre kevés eséllyel kerülne sor a mindennapokban.

Papp Csilla, az Alföld Televízió médiadivízió-igazgatója, a Hajdupress hírportál és a cégcsoporthoz tartozó rendezvényszervező ágazat vezetője úgy gondolta, a csapat nyitottságához és lendületességéhez illeni fog a festéssel járó kihívás:

„Én azt gondolom, hogy nálunk mindenki nagyon kreatív. Nyilván ez egy új terület számunkra, tehát azt nem tudtam, hogy ki milyen a kézműves tevékenységekben, de olyan klassz képek készülnek itt, hogy szerintem mindenki nagyon ügyesen veszi az akadályokat.”

Három óra elteltével mindenki egy saját kezűleg készült műremekkel nézhetett szembe és fejben már lehetett is tervezgetni, kinek hova fog kikerülni otthon a falára.

Ha élvezettel tölt el az aprólékos, mégis látványos munka elvégezte, ha szeretsz a színekkel játszani, legyen az a szobád berendezése, tavaszi ruhatárad új árnyalatokkal való bombázása, vagy netán örömmel gondolsz vissza gyermekkorodban készült kedvenc alkotásaidra, akkor bátran jelentkezz az Alkotásutca élményfestésére, hogy felébreszthesd a benned rejlő festőművészt!

Vigh Anna Judit

 

1 of 2
- +

Megosztás:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

Egyesül az Extreme Digital és az eMAG

Következő Cikk

Nagy tűz volt Debrecenben

KapcsolódóCikk

Csak egyetlen helyre riasztották a hajdú-bihari tűzoltókat
Egyéb kategória

Busz és személyautó karambolozott Debrecenben

2025.12.23.
Kapibarák születtek a debreceni állatkertben
Belföld

Kapibarák születtek a debreceni állatkertben

2025.12.23.
Kamionos demonstráció Budapesten: a fuvarozók a megemelt útdíjak ellen tiltakoznak
Egyéb kategória

Kamionos demonstráció Budapesten: a fuvarozók a megemelt útdíjak ellen tiltakoznak

2025.12.22.
Következő Cikk

Nagy tűz volt Debrecenben

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

2025.12.18.
Halálos közúti baleset történt az M4-esen

Halálos közúti baleset történt az M4-esen

2025.12.21.
Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

2025.12.16.
Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

2025.12.19.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9390 Megosztás
    Share 3756 Tweet 2348
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8844 Megosztás
    Share 3538 Tweet 2211
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3274 Megosztás
    Share 1310 Tweet 819
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3219 Megosztás
    Share 1288 Tweet 805
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3144 Megosztás
    Share 1258 Tweet 786
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • A TEK segítségével fogták el azt a nyírlugosi orvvadászt, aki rálőtt egy mezőőre
  • Műszaki mentésekhez riasztották a hajdú-bihari katasztrófavédelem munkatársait
  • Földimogyorót és bryndzát hívott vissza a forgalomból az NKFH
  • A meteorológusok szerint kicsi az esély a fehér karácsonyra
  • Az élelmiszerláncok többsége ma délig még nyitva tart
  • Melléképület égett Hajdúszováton, életét vesztette egy nő
  • Januártól módosul a vasúti menetrend

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

 

Loading Comments...
 

    %d