A Warner Brothersnek voltak megkérdőjelezhető döntései a DC-filmeket illetően. Gondoljunk a pórul járt 2017-es Igazság Ligája filmre vagy az évek óta halogatott, bizonytalan megjelenésű Flash filmre. Ez a film is érdekes döntés volt a stúdió részéről.
Szuperhősfilmekkel már Dunát lehet rekeszteni, és állatos mesefilmekből is rengeteg van. E kettő ötvözeteként született meg a DC Szuperállatok Ligája című, 100 perces alkotás.
Már a DC és a Marvel is évtizedekkel ezelőtt elkészítette szuperhőseinek állati változatát képregényben. Az eredeti Szuperállatok Ligája 1962-ben jelent meg, míg a Marvel állatkái 1983-ban (köztük az Irány a Pókverzumban is szereplő Póksonka) jöttek létre paródiaként. Azonban ezek (Póksonkát kivéve) a nagyvászonig nem jutottak. Most sem éppen az eredeti felállást kapjuk, hanem egy kerek, szinte eredeti történetet.
Az egyetlen állatszereplő, aki a képregények lapjairól érkezett, az Krypto, Superman kutyája, aki a Krypton bolygó pusztulásakor Kal-Ellel együtt érkezett a Földre, hogy megvédje gazdáját. Miután megtudjuk, hogyan sétáltat egy szuperember szuperkutyát Metropolisban, hogyan mentik meg közösen a világot, kiderül, hogy Krypto féltékeny Lois Lane-re, akire a gazdija egyre több figyelmet szentel.
Eközben egy menhelyen Ace, a kutya és barátai szuperképességeket kapnak, amikor Lex Luthor volt kísérleti tengeri malaca, Lulu megszerez egy sárga kriptonit darabkát. Lulu újonnan szerzett képességeivel elrabolja Supermant, és kiiktatja Krypto képességeit, így a kutyának Ace csapatának segítségére lesz szüksége.

Krypto egy optimista, lelkes kutya Supermanhez hasonló képességekkel, ilyen a röntgenlátás, hőpillantás, jéglehelet, repülés, erő, és szantálfaillatút kakál. Képességei elvesztése után meg kell tanulnia az orrára hagyatkoznia.
Ace a barátaival törődő, sokat tapasztalt kutya, aki sebezhetetlenséget nyer.
PB a magát nehezen elfogadó, szuperhősrajongó malac, aki méretet lesz képes váltani.
Merton a sokat káromkodó és nem kevesebbet megélt teknős, aki szupergyors lesz.
Chip az állandóan aggódó, kancsal mókus, aki villámokat fog a mancsából szórni.
Ők küzdenek meg Lex Luthor Lulu nevű telekinetikus tengerimalacával és annak csatlósaival.

A karakterek testarányai elnagyoltak (nagy fej és felső test, apró lábak), aranyosak, gyerekeknek eladhatóak a figurák. Nem véletlenül, hiszen a DC és a Warner Brothers a Fisher-Price játékgyárral együttműködve már meg is kezdte a kapcsolódó termékek árusítását, és már egy videójáték is készült belőle DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace címmel.
A film témái között szerepel az ember és állat közötti, illetve a társas kapcsolatok. Egyik aspektusa ennek az, hogy a kutyák feltétel nélkül szeretik gazdájukat, még akkor is, ha ez fordítva nem teljesül. Nagy erőssége, hogy nem az Igazság Ligájának szolgai másolata, hanem azoktól többnyire független az állatok képessége és személyisége.
A DC Szuperállatok Ligája egy 3D-CGI animációs családi vígjáték. Több alkalommal keveredik a 2 dimenziós rajzolt stílussal. Bár 12-es korhatárral vetítik, és akadnak benne poénok, amiket csak a felnőttek fognak érteni, elsősorban gyerekeknek szánták.
Az utalások között megtalálható a Sötét Lovag filmtrilógia, és a DC multiverzumára (Föld-1, Föld-2 stb.) tett képregényes utalások. Illetve kikacsint olykor a rivális Marvel kiadóra is (pl. Ben bácsi halálára), de ebben a tekintetben is gondoltak a gyerekekre például a Mancs Őrjáratra történő kiszólással.
Az eredeti szinkrongárdában olyan nagy nevek találhatók, mint Dwayne Johnson, Keanu Reeves vagy a Sonic mozifilmek főszereplőjét is megszólaltató Ben Schwartz. Hangok terén még a zenék sikerültek kiemelkedően, Steve Jablonskynak köszönhetően, aki még az 1971-es Superman témát is belecsempészte a filmbe.

Kellemes meglepetés a film, könnyed szórakozás gyerekeknek és családoknak, valamint a DC-rajongóknak.
A DC Szuperállatok Ligája jelenleg megtekinthető a mozikban, és 45 nap múlva elérhető lesz az HBO Max-on.
Hozzászólások