2026. március 26. csütörtök
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Kult

Első alkalommal rendezték meg Debrecenben a kínai Őszközép Fesztivált

Kiss Tamás Szerző Kiss Tamás
2025/10/06
kategória: Kult, Régió
19 1
0
Első alkalommal rendezték meg Debrecenben a kínai Őszközép Fesztivált

Kép: Jakkel Rudolf

FacebookTwitterE-mail

Október 5-én a OTT-HOME International Meeting Point, a Deutsches Kulturforum Debrecen és a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Konfuciusz Intézete első alkalommal rendezte meg a hagyományos kínai Őszközép Fesztivált. Az esemény mérföldkő lehet a kínai kultúra helyi népszerűsítésében és Debrecen hosszú távon gyümölcsöző, interkulturális kapcsolatainak építésében.

A többezer éves hagyományokra visszatekintő Kínai Őszközép Fesztivált a holdnaptár szerint a nyolcadik holdhónap tizenötödik napján rendezik minden évben. Ilyenkor Kínában összegyűlnek a családok, hiszen az ünnep a családi összetartozás, a hála és a bőség szimbóluma. Az esemény jellegzetes étele a holdsütemény, amelyet a Debrecenben rendezett ünnepen is mindenki megkóstolhatott.

A fesztivált október 5-én, vasárnap a Debrecen belvárosában található Batthyány utcában rendezték. Délelőtt gyermekprogramok, játékos nyelvtanulás és kézműves foglalkozások, délutántól az esti órákig tradicionális kínai programok – zenés táncbemutatók és lampionkészítés – várták az érdeklődőket.

„Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy Debrecenben életre kelthetjük az Őszközép Fesztivált, amely Kínában az év egyik legmeghittebb családi eseménye. Reméljük, a rendezvény hidat épít kultúrák között, és hozzájárul a DE Konfuciusz Intézet küldetéséhez: a kínai nyelv és kultúra megismertetéséhez Magyarországon”

mondta Dr. Horváth Andrea, egyetemi docens, aki a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Intézet nevében köszöntötte a jelenlévőket.

Debrecen térségében az egyetemi közösség és a város kulturális élete az utóbbi években egyre intenzívebb, sok belföldi és külföldi turista látogat a városba. A debreceni programok palettája múlt vasárnap egy különleges, egzotikus eseménnyel bővült, melynek sikeréhez a régió beruházói is örömmel járultak hozzá, hiszen az Őszközép Fesztivál alkalmat teremt arra, hogy a helyiek és a más országokból érkezők, valamint a turisták együtt élhessék át egy keleti hagyomány izgalmát, ezzel is alkalmat teremtve a kapcsolódásra és az együttműködésre, tovább gazdagítva a hajdúság fővárosának kulturális életét.

Az első Debreceni Őszközép Ünnepet a CATL Debrecen is támogatta. A vállalat standjánál a kíváncsiskodók izgalmas aktivitásokban vehettek részt és álláslehetőségekről tájékozódhattak.

„Megtiszteltetés számunkra, hogy részesei lehetünk ennek a hagyományteremtő eseménynek és örömmel támogathatjuk az első Debrecenben rendezett Őszközép Fesztivált. Ez az ünnep különleges helyet foglal el a kínai kultúrában és sokat jelent számunkra az, hogy a debreceniek készek megosztani néhány ünnepi pillanatot velünk. Célunk, hogy jó szomszédai legyünk a helyi közösségnek és hosszú távú, jó kapcsolatot építsünk Debrecennel, ennek érdekében aktívan támogatjuk a helyi kulturális eseményeket”

mondta el üdvözlő beszédében Qin Liang, a CATL Debrecen gyárigazgatója.

A rendezvény másik támogatója, az EVE Power volt. Dr. Kovács Ádám, közügyekért felelős vezető kiemelte, hogy az EVE nagyon fontosnak tartja egymás kultúrájának megismerését. Nagy öröm számukra, hogy egy olyan városban dolgozhatnak, amely ennyire támogatja a kultúrák találkozását. Mint a nyáron, az IMÁZSIA Filmfesztiválon, most is örömmel mutatták meg a kínai hagyományokat a városnak.

Hu Tao, a Semcorp ügyvezetője szintén kiemelte, hogy milyen fontos a cég számára, hogy részt vegyenek a városi kulturális programokban. Külön öröm számukra, hogy a kínai cégek most együttes jelentek meg a rendezvényen és együtt támogatták a holdünnepet.

Az ünnepséget Hans-Peter Kemser beszéde zárta, aki kiemelte, hogy Debrecenben sok országból, kultúrából és életútból érkező emberek találtak közös otthonra. Debrecen napról napra tágabbra tárja a karját: egyre nemzetközibb, sokszínűbb város, amely közben hű marad büszke örökségéhez, kultúrájához és lelkéhez.

A Debreceni Egyetem Konfuciusz Intézete 2019 őszén jött létre a Tianjin Foreign Studies University és a DE együttműködésében. Az intézet azóta aktívan szervez kulturális és nyelvi programokat, előadásokat, filmvetítéseket és ünnepi eseményeket, hogy Kína gazdag kulturális örökségét közelebb hozza az egyetemi és városi közönséghez.

Forrás: Debreceni Német Kulturális Fórum

Megosztás:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Tags: ünnepdebrecenfesztiválkínaKiemeltKultúrarégió
Előző Cikk

Vízhiány várható az egyik debreceni utcában

Következő Cikk

Legendáknak szólt a vastaps

KapcsolódóCikk

Élményekkel és tanulással telt a víz világnapja Hajdú-Biharban
Régió

Élményekkel és tanulással telt a víz világnapja Hajdú-Biharban

2026.03.26.
Két fiatal festékszóróval rongált Debrecenben
Régió

Két fiatal festékszóróval rongált Debrecenben

2026.03.26.
Új bérmegállapodásért tüntettek a Teva dolgozói
Régió

Új bérmegállapodásért tüntettek a Teva dolgozói

2026.03.26.
Következő Cikk
Legendáknak szólt a vastaps

Legendáknak szólt a vastaps

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Elfogták a debreceni albérletben drogot áruló nigériai dílert – Videóval

Elfogták a debreceni albérletben drogot áruló nigériai dílert – Videóval

2026.03.19.
Ötös karambol történt Debrecenben (frissítve)

Ötös karambol történt Debrecenben (frissítve)

2026.03.23.
Akár 6 évre is ítélhetik a nőt, aki 6 gyalogost gázolt el Debrecenben

Akár 6 évre is ítélhetik a nőt, aki 6 gyalogost gázolt el Debrecenben

2026.03.18.
Vonaton fosztotta ki az utasokat egy férfi, debreceni rendőrök kapták el

Vonaton fosztotta ki az utasokat egy férfi, debreceni rendőrök kapták el

2026.03.20.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9450 Megosztás
    Share 3780 Tweet 2363
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8858 Megosztás
    Share 3543 Tweet 2215
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3284 Megosztás
    Share 1314 Tweet 821
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3228 Megosztás
    Share 1291 Tweet 807
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3157 Megosztás
    Share 1263 Tweet 789
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Bárdos Szimpózium: a kórusének ereje – videóval
  • Élményekkel és tanulással telt a víz világnapja Hajdú-Biharban
  • Két fiatal festékszóróval rongált Debrecenben
  • Új bérmegállapodásért tüntettek a Teva dolgozói
  • Személyvonat helyett pótlóbusz közlekedik Nyíregyháza és Debrecen között
  • A dzsungel könyve főpróbáján jártunk a Csokonai Nemzeti Színházban
  • Ételt osztanak a rászorulóknak Debrecenben

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2026 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

%d