2026. február 8. vasárnap
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Sport

Fantasztikus fotók: ilyen volt az olimpia megnyitója

HajduPress Szerző HajduPress
2016/08/06
kategória: Sport
2 0
0
FacebookTwitterE-mail
A Maracana Stadionban rendezett pénteki, magyar idő szerint szombat hajnali ünnepélyes megnyitóval kezdetét vette a XXXI. nyári ötkarikás játékok Rio de Janeiróban.
    
A világ legnagyobb, négyévente sorra kerülő sporteseményét hivatalosan Michel Temer, Brazíliai ideiglenes államfője nyitotta meg, a lángot a maratonfutó Vanderlei Cordeiro de Lima lobbantotta fel.
A hivatalos program egy kétperces videóval vette kezdetét. A stadion lelátóinak egyes részeit a díszletek miatt lezárták, s ugyan maradt néhány üres szék, így is 61 500-an követték figyelemmel a helyszínen a show-t. A megnyitón azt mutatták be, hogy a sport mennyire fontos része a brazil életnek, egyúttal azt, hogy Rióban milyen tökéletesen harmonizál a természet és a városi életforma.
Az 50 perces műsorban a rengeteg zenés, táncos produkcióval igazi brazilos, karneváli hangulatot teremtettek a házigazdák, de nagy szerepet kapott a környezetvédelem és a béke is.

Ezt követően indult a nemzetek bevonulása, Magyarországot a 93.-ként szólították. A küldöttség élén a piros-fehér-zöld zászlót a négy évvel ezelőtt londoni bajnok kardozó, Szilágyi Áron vitte. A magyar csapat 160 tagú, többen azonban hiányoztak a ceremóniáról, mert vagy még meg sem érkeztek a brazil metropoliszba, vagy a hétvégén már verseny vár rájuk. A férfiak sötétkék öltönyt és fehér inget, a nők pedig piros-fehér-zöld színű nyári kosztümöt viseltek.
A magyar csapatot a lelátóról üdvözölte Áder János köztársaság elnök és neje, Herczegh Anita is.

A házigazdák kultúrájuknak megfelelően a bevonulásnál is karneváli hangulatban részesítették vendégeiket: minden érkező országot egy virágokkal megrakott triciklis vezetett fel, a sort pedig dobosok zárták. Az olimpiák történetében először a bevonulóknak is volt feladatuk, hiszen minden küldöttség egy-egy különböző fajtájú növényt, illetve magot helyezett el a felállított vázákba. Ezekből sarjad majd ki a sportolók erdeje, mely a riói olimpia öröksége lesz. 
    
A brazilos, szamba stílusú zenére zajló sportolói bevonulást a hagyományokhoz híven az ötkarikás játékok bölcsőjének számító Görögország versenyzői nyitották, a sort pedig a házigazdák zárták. Az egyik legfőbb érdekesség az volt, hogy az iráni zászlót az ország története során először egy nő, az íjász Zahra Nemati vitte, ő majd a paralimpián is indul. Összesen 207 csapat, 205 nemzet, valamint egy független, illetve a menekültek együttese vonult be, utóbbi utolsó előttiként.
    
A beszédek sorát Carlos Nuzman, a szervezőbizottság elnöke nyitotta, üdvözölte a sportolókat és a szurkolókat.
"Most az egész világhoz szólok! Öt kontinenshez, ötmilliárd emberhez, vagy még többhöz! Köszöntünk titeket Rióban, az olimpia városában! Azért vagyunk itt, hogy történelmet írjunk. Történelmet írjunk sportolókkal, önkéntesekkel, az emberekkel, a fiatalokkal. Az olimpiai álom most már maga a csodálatos valóság."

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke kiemelte, az első dél-amerikai olimpia, amelyet Brazília rendez, az egész világhoz eljut. 
"A szervezőbizottság, a brazil vezetők minden szinten, és valamennyi brazil ember büszke lehet ma este. Hét év alatt elértétek mindazt, amiről korábban generációkon át csak álmodhattak az itteniek! Rio de Janeirót, ezt a csodálatos várost, modern metropoliszt még szebbé varázsoltátok! A mi hálánk még nagyobb, mert mindezt nagyon nehéz időkben valósították meg. Mindig hittünk bennetek" – fogalmazott Bach.
A sportvezető az újonnan alapított Laurel-díjat (Olimpiai Babérkoszorút) adta át Kipchoge Keino kétszeres olimpiai bajnok közép- és hosszútávfutónak, aki a sport révén nevel, taníttat árvákat hazájában, Kenyában.

Ezt követően Michel Temer, Brazília ideiglenes államfője – a közönség hangos füttyszava mellett – megnyitotta a játékokat.

Az olimpiai zászlófelvonás és a hivatalos eskütétel után következett a riói szambaiskolák felvonulása, majd az est fénypontja, a játékok szellemiségét jelképező láng meggyújtása. A ceremónia egyik nagy kérdése volt, hogy ki kapja meg a megnyitó talán legfontosabb feladatát, különösen azok után, hogy az ország legismertebb sportolója, a labdarúgó legenda, Pelé jelezte, nem tudja elvállalni a szerepet.
    
A stadionba a háromszoros Roland Garros-győztes teniszező, Gustavo Kuerten érkezett be a fáklyával, mely a hagyományoknak megfelelően Görögországból, az olimpia őshazájából indult útjára április 20-án. Tőle Hortencia Marcari olimpiai ezüstérmes kosárlabdázó vette át a fáklyát, mellyel végül nem ő, hanem Vanderlei Cordeiro de Lima olimpiai bronzérmes maratonfutó gyújtotta meg a lángot. De Lima úgy lett bronzérmes a 2004-es athéni olimpián, hogy a 35. kilométernél vezető helyen futott, ám egy ír pap, Neil Horan megtámadta. A megzavart atlétát később ketten is megelőzték a célig. A maratonfutót most, az első dél-amerikai olimpián az a megtiszteltetés érte, hogy meggyújthatta a lángot.
    
A szombati első versenynap után a riói olimpia augusztus 21-ig tart, a seregszemlén közel 10 500 sportoló indul és 28 sportágban 306 számban osztanak érmeket.

(MTI)
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

 

1 of 5
- +

Megosztás:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

A Másnaposok sztárja az ISIS-ről készít sorozatot

Következő Cikk

Hangos volt a zene, kerítésléccel állt bosszút

KapcsolódóCikk

Debrecen: BL-hangulat és közlekedésbiztonság
Régió

Debrecen: BL-hangulat és közlekedésbiztonság

2026.02.08.
Egy bokszolónak leütötték a parókáját
Külföld

Egy bokszolónak leütötték a parókáját

2026.02.07.
Ágyéknagyobbítással, betiltott sisakokkal, manipulációval kapcsolatos vádakkal és orosz hackeléssel kezdődött a téli olimpia
Külföld

Ágyéknagyobbítással, betiltott sisakokkal, manipulációval kapcsolatos vádakkal és orosz hackeléssel kezdődött a téli olimpia

2026.02.06.
Következő Cikk

Hangos volt a zene, kerítésléccel állt bosszút

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Drogbiznisz miatt bezárattak egy debreceni autókereskedést – Videóval

Drogbiznisz miatt bezárattak egy debreceni autókereskedést – Videóval

2026.02.06.
Kihirdették a Debrecenben épülő Magyar Természettudományi Múzeum Gyűjteményi Központjára kiírt építészeti tervpályázat nyerteseit

Kihirdették a Debrecenben épülő Magyar Természettudományi Múzeum Gyűjteményi Központjára kiírt építészeti tervpályázat nyerteseit

2026.01.30.
Hivatali visszaélés miatt őrizetbe vettek egy főügyészségi ügyészt

Hivatali visszaélés miatt őrizetbe vettek egy főügyészségi ügyészt

2026.02.05.
Teljes szélességében lezárták 47-es főutat

Teljes szélességében lezárták 47-es főutat

2026.01.31.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9413 Megosztás
    Share 3765 Tweet 2353
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8850 Megosztás
    Share 3540 Tweet 2213
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3278 Megosztás
    Share 1311 Tweet 820
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3223 Megosztás
    Share 1289 Tweet 806
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3149 Megosztás
    Share 1260 Tweet 787
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Vigyázat! Anyatej-kiegészítő tápszereket hívott vissza a Müller
  • Debrecen: BL-hangulat és közlekedésbiztonság
  • Ma van a házasság világnapja
  • Balmazújvároson ma időközi önkormányzati választást tartanak
  • Vízszintemelkedés miatt lezárták a magyar-szlovák határon lévő Szent-Iványi hidat
  • Hétfőn indul a Filmszüret, tekintsünk bele az alkotásokba
  • Csendes olvasós-lapozgatós estet szerveznek Debrecenben

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

 

Loading Comments...
 

    %d