2025. december 23. kedd
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Régió

Fontos megállapodást kötöttek Debrecenben +fotók

HajduPress Szerző HajduPress
2016/10/17
kategória: Régió
1 0
0
FacebookTwitterE-mail

A végzés előtt álló egyetemi hallgatók munkavállalói lehetőségeinek bővítésére, a középiskolások nyelvi képzésnek támogatására háromoldalú oktatási együttműködési megállapodást kötött Debrecen önkormányzata, a Debreceni Egyetem és a British Telecom. A dokumentumot hétfőn Iain Lindsay budapesti brit nagykövet jelenlétében Papp László (Fidesz-KDNP) polgármester, Szilvássy Zoltán rektor és Szabó Zoltán ügyvezető igazgató írta alá.

    A megállapodás értelmében a BT elérhetővé teszi egyetemi diákoknak is a középiskolákban már sikeresen működő üzleti készségfejlesztő tréningjét, és elindítja üzletinyelvtudás-javító programját.
    Utóbbi keretében húsz debreceni középiskolás már a jövő héten megkezdi az angol üzletinyelvképzést, amelybe a tanév során további 40 diák kapcsolódik be – közölte Szabó Zoltán. Elmondta, hogy európai szolgáltató központjuk debreceni irodájában 500-an dolgoznak, számukat az elkövetkező időszakban évente 100-100 fővel bővítik.

A Debrecenben is irodát fenntartó, a hazai SSC szektor harmadik legnagyobb munkaadója, a BT már eddig is több program során működött együtt a Debreceni Egyetemmel, így az ünnepélyes keretek közt történt megállapodással ez a stratégiai programsorozat bővül. „A magyar gazdaság és cégünk jövője is a fiatalokon múlik, ezért felelősségünk befektetni a képzésükbe. A Debrecenben elindított program minden szereplőnek érdeke: a BT jólképzett munkaerőt vehet fel, az egyetem és a középiskolák piacképes tudást nyújtó képzéseket indíthatnak, a város pedig továbbra is kiemelkedő karrierlehetőséget tud biztosítani a fiataloknak. Olyan karriert, amiért érdemes itthon maradni, vagy akár Londonból is megéri hazajönni" – mondta el a rendezvényen Szabó Zoltán, a BT ügyvezető igazgatója.

A megállapodás alapján a BT három pilléren nyugvó támogatást biztosít az egyetem és annak hallgatói valamint helyi középiskolák számára. A legnagyobb hangsúly az oktatáson, a munkaerőpiacon való hatékony elhelyezkedés elősegítésén van. Ennek értelmében a vállalat által a középiskolákban már sikeresen működtetett Üzleti Készségfejlesztő Tréningjét elérhetővé teszi az egyetemi diákok számára. A BT munkatársai olyan képességek fejlesztését biztosítják, amelyek nélkülözhetetlenek a sikeres karrierépítésben. A programban olyan, máshol nem elsajátítható tantárgyak szerepelnek, mint a karriertervezés, időgazdálkodás, interjútechnikák, professzionális gondolkodásmód, vagy a projektmenedzsment. Ezeken kívül az üzleti idegennyelv-tudás javítását angol nyelvtanfolyamokkal biztosítja középiskolai és egyetemi diákok számára a cég, melyek október második felében indulnak.

Az együttműködés második pillére a társadalmi felelősségvállalásban, a harmadik pedig a finanszírozási támogatás nyújtásában csúcsosodik ki. A vállalat székházlátogatás során megismerteti a hallgatókat az SSC-k világával, valamint karriertanácsadást és konzultációs lehetőséget biztosít a BT helyi vezetőivel, munkatársaival. Az egyetemi programokon való megjelenéseken kívül, a BT célja, hogy megjelenjen a szakmai eseményeken is. A vállalat hálózati eszközöket adományoz középiskolák és az egyetem részére, oktatási, képzési célból. Ennek első részét a mostani aláírási ceremónián át is adta a cég vezetése. Az egyetemi sportéletet is kiemelten fontosnak tartja a BT, ezért a Debreceni Egyetem Atlétikai Club (DEAC) labdarúgó csapatát is támogatja, mely megállapodást a sajtótájékoztatón a város- és egyetemi vezetés számára átadott mezekkel is megerősítették.

Vannak tehetséges középiskolai diákok, akik hátrányos helyzetük miatt nehezen vagy egyáltalán nem tudnak egyetemre járni. A rászoruló diákokon szeretne a BT segíteni, mégpedig egy ösztöndíj – munkaprogrammal, mely felkarolja ezeket a tehetséges fiatalokat, fizeti a tandíjukat és munkát, fizetést is kínál számukra a vállalatnál, bízva abban, hogy ezek a diákok így megkaphatják a lehetőséget arra, hogy egyetemi diplomával, szakmai karrierbe kezdhessenek.

„Mindig örömteli, amikor egy helyi vállalkozás feladatának érzi a debreceni oktatási programok támogatását, így komoly mérföldkőnek tartom a most megkötött, háromoldalú megállapodást” – mutatott rá Papp László, Debrecen polgármestere, aki elmondta: a város kijelölt kapcsolattartót, egyszerűsített ügyintézést biztosít a cég számára. A polgármester felhívta a figyelmet arra, hogy minden helyben szerepet vállaló cég Debrecen jövőjét építi, minden itt tartott, itt elhelyezkedő fiatal a város építőelemét képviseli..

„A Debreceni  Egyetem vállalati kapcsolatrendszere az elmúlt években strukturálttá vált, melyben az intézmény profilja szempontjából klasszikus egészségipari szektorok mellett további stratégiai iránnyá vált a műszaki-informatikai terület is. A jövőben a Debreceni Egyetem mindent megtesz azért, hogy a szakterületén egy világelsőt megillető reputációval rendelkező vállalat partnere legyen, nemcsak mint oktatási intézmény, hanem mint innovációs partner is” – hívta fel a figyelmet Prof. Dr. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, aki hangsúlyozta, az egyetemnek szüksége van arra, hogy a náluk végzettek az első vonalbeli vállalatoknál tudjanak elhelyezkedni, a vállalatok számára pedig kulcskérdés a közeli és távoli jövő magasan képzett humán erőforrásának biztosítása. Ezekben az alapkérdésekben a közös érdeklődés és az egymásrautaltság teremti meg a mostani megállapodás alapjait, mondta el az egyetem rektora.

„Jelentős magyarországi befektetőként a BT eredményesen  működik a stabil gazdaságnak, a támogató üzleti környezetnek és a magasan képzett magyar munkaerőpiacnak köszönhetően. Az egyik fő ok, amiért a külföldi cégek Magyarországot választják helyszínül, az a jól képzett több nyelvet beszélő munkaerő. Azért, hogy biztosítani tudjuk a külföldi cégek által elvárt versenyképes tudást, fontos, hogy az oktatásba is befektessünk” – méltatta a megállapodást Iain Lindsay, Nagy-Britannia magyarországi nagykövete.

Fotók: Bakos Attila (hajdupress.hu), BT

(HP, MTI)

 

1 of 14
- +

Megosztás:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

The Walking Dead: megrendelték a 8. évadot

Következő Cikk

Csúnya baleset a 47-esen, kamion ütközött autóval

KapcsolódóCikk

Csillag Születik – Dobogós helyen végzett a debreceni táncosokból is álló PSZD
Belföld

Csillag Születik – Dobogós helyen végzett a debreceni táncosokból is álló PSZD

2025.12.22.
Gyorsfagyasztott szamócát hívott vissza a SPAR
Belföld

Gyorsfagyasztott szamócát hívott vissza a SPAR

2025.12.22.
red bauble attached on a pre lit tree
Belföld

Karácsony előtti stressz: miért fáradunk el pont az ünnepek előtt?

2025.12.22.
Következő Cikk

Csúnya baleset a 47-esen, kamion ütközött autóval

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

2025.12.18.
Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

2025.12.16.
Halálos közúti baleset történt az M4-esen

Halálos közúti baleset történt az M4-esen

2025.12.21.
Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

2025.12.19.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9388 Megosztás
    Share 3755 Tweet 2347
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8843 Megosztás
    Share 3537 Tweet 2211
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3273 Megosztás
    Share 1309 Tweet 818
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3218 Megosztás
    Share 1287 Tweet 805
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3144 Megosztás
    Share 1258 Tweet 786
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Csillag Születik – Dobogós helyen végzett a debreceni táncosokból is álló PSZD
  • Az első lakás megszerzése: hogyan találja meg új otthonát az ingatlanpiacon?
  • Hogyan válik láthatóvá a fejlődés az üzleti világban?
  • Gyorsfagyasztott szamócát hívott vissza a SPAR
  • Elhunyt Chris Rea brit énekes-zeneszerző
  • Karácsony előtti stressz: miért fáradunk el pont az ünnepek előtt?
  • Kamionos demonstráció Budapesten: a fuvarozók a megemelt útdíjak ellen tiltakoznak

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

 

Loading Comments...
 

    %d