A magyar futsalválogatott 2-2-es döntetlent játszott a vendég izraeli együttessel hétfőn a világbajnoki selejtezőben.
Az európai zóna 7. csoportjának szombathelyi találkozóján az első félidőben inkább a hazaiak irányítottak, és viszonylag hamar megnyugtató, kétgólos előnyhöz jutottak. A szünetig azonban a vendégeknek egy magyar szempontból szerencsétlen öngóllal sikerült szépíteniük.
Fordulás után előbb az izraeliek, majd a magyarok gyakoroltak nagyobb nyomást a rivális kapujára, gólt viszont – egy gyors ellentámadás végén – csak a vendégek szereztek.
Magyar részről Tatai és Rábl volt eredményes a mérkőzésen.
A 12 darab hármas csoport első helyezettjei az elitkörbe jutnak, ahová a csoportmásodikok közül csatlakozik melléjük a négy legjobb, míg a többi nyolc a rájátszásban, párokra osztva folytathatja szereplését. Onnan a négy győztes jut tovább. A vb-re az elitkör hat vagy hét csapata jut ki, attól függően, hogy mely ország lesz a 2024-es torna házigazdája.
A magyar válogatott 1989-ben tagja volt az első futsal-vb mezőnyének, azóta viszont egyetlen vb-re sem jutott ki.
MAGYARORSZÁG – IZRAEL 2-2 (2-1)
Szombathely, 800 néző
Játékvezetők: Jan Kresta, Filip Nesnera, Radim Cep (mind három cseh)
Magyarország: Alasztics – Rábl, Dróth, Fekete, Pál
Cserék: Krajcsi – Dávid, Komáromi, Bíró, Büki, Tatai, Harnisch, Rutai, Hajmási
Szövetségi Kapitány: Turzó József
Izrael: Khrypunov – Goldstein, Halevy, Bar-El, Cohen
Cserék: Hafi – Dieudunov, Harambam, Shkolnik, Ben Aharon, Noyman, Shifman, Ibrahim,
Szövetségi kapitány: Avi Kalif
Sárga lap: Fekete (26’) illetve Ibrahim (40’)
Gólszerzők: Tatai (11’), Rábl (16’) illetve Dávid (öngól) (18’), Ben Aharon (33’)
A magyarok további programja:
október 7.: Horvátország-Magyarország
március 2.: Izrael-Magyarország
március 7.: Magyarország-Horvátország
(MTI/HP)
Fotó: futsalhungary.hu










Hozzászólások