Különleges, hangos programokkal készül az Agóra a hetedik születésnapjára. Február 13-án, vasárnap minden bemutató, előadás a hangok világába kalauzolja el az érdeklődőket. Az élményközpont ezen a napon kedvezményes belépőjeggyel látogatható.
Februárban is lesz Kreatív tudomány és Vasárnapi tudomány, ahol a résztvevők színes folyadékokkal kísérletezhetnek, megismerhetik a nagy tengerek és óceánok birodalmát, sztereoszkopikus 3D-s képeket készíthetnek, és bolygókat is festhetnek.
Állandó programok:
Az Agóra Tudományos Élményközpont Interaktív terében csaknem negyven különleges játék próbálható ki, amelyek szorosan kapcsolódnak valamilyen tudományos jelenséghez. Emellett az élményközpontban naponta többször kísérleti bemutatókon is részt vehetnek a látogatók. A részletes napi programokról a http://www.agoradebrecen.hu oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.
Zenélő villámok
Láttál már villámlást egy szobában? És hallgattál? Az Agóra Frankensteint idéző eszköze képes mennydörgő hangokat hallatni az ívkisülések forgatagából. A Tesla-tekercs ráadásul zenei hangok kiadására is alkalmas egy zongorabillentyűzet segítségével. Így bárki kipróbálhatja, hogyan lehet zenét szerezni villámokkal!
Időszaki programok
Február 6., vasárnap 10:30-11:30
Vasárnapi tudomány: Színes kísérletek
Az ismeretterjesztő programsorozat keretében vasárnaponként izgalmas tudományos kalandok várják a gyerekeket. A résztvevők az egyórás foglalkozásokon bepillanthatnak a különböző tudományterületek rejtelmeibe.
Színtelenből színes, színesből színtelen – lehetséges! A foglalkozás során a kémia és a fizika segítségével megváltoztathatják és el is tüntethetik a gyerekek a folyadékok színét, de szivárványt is könnyedén alkothatnak egy egyszerű kémcsőben.
Ajánlott életkor: 8-12 év. A foglalkozásra csak korlátozott számban tud látogatókat fogadni az Agóra, ezért érdemes előre regisztrálni. Az előzetes bejelentkezéseket a regisztracio@agoradebrecen.hu email címre várják.
Február 12., szombat 10:30-12:00
Kreatív tudomány: Rajzoljunk 3D-ben!
A játékos foglalkozássorozat keretében minden hónap második szombatján érdekes kreatív feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a gyerekek a természettudományos jelenségekkel, és elkészíthetik saját játékaikat, amelyeket természetesen haza is vihetnek.
Ezen a foglalkozáson a gyerekek úgynevezett sztereoszkopikus 3D-s képeket alkothatnak. A különleges képeket kétszínű lencsével (anaglif) szemüveggel lehet „életre hívni”. Helyszín: Interaktív tér, alsó korhatár: 5 év
Február 13., vasárnap
Hangos szülinap az Agórában
Hogyan tudnak hangot adni hangszereink, és van-e olyan zenei eszköz, ami érintés nélkül is megszólaltatható? Meg tudod-e különböztetni a fakopáncs hangját a rigóétól? Láthatóvá tehetők-e a hanghullámok, hogy szól egy csengő a világűrben, és képes-e zenélni egy Tesla-terkercs? Az Agóra hetedik születésnapján hangos kalandok várják az érdeklődőket, a rendhagyó programok ugyanis mind a hang köré épülnek.
Február 19., szombat 11:00-12:30, 13:00-14:30
Családi foglalkozás a DigITérben
Találkoztál már humanoid robottal? Simogattál már robotkutyát? Tudod, mitől lehet „okos” egy otthon? A DigITér Debrecen Digitális Élményközpont szombati programjain az érdeklődő családok, baráti társaságok megismerkedhetnek az informatika legújabb vívmányaival. A másfél órás interaktív foglalkozás során néhány eszköz kipróbálására is lehetőség nyílik. A foglalkozásokra a Programozd a jövőd! weboldalon keresztül lehet jelentkezni.
Február 20., vasárnap 10:30-11:30
Vasárnapi tudomány: Az óceánok legmélyén
Az ismeretterjesztő programsorozat keretében vasárnaponként izgalmas tudományos kalandok várják a gyerekeket. A résztvevők az egyórás foglalkozásokon bepillanthatnak a különböző tudományterületek rejtelmeibe.
Te tudod, hogy milyen mélységben találkozhatunk olyan állatokkal, akik mintha nem is a bolygónkon élnének? Hol él a hatkopoltyús szürkecápa vagy a barrakuda? A gyerekek a foglalkozáson megismerhetik a nagy tengerek, óceánok birodalmát. Feltérképezhetik a legmélyebb vizeink zónáit, és közben azt is megtudhatják, hogy hol találnánk a víz alatt a Grand Canyon legmélyebb pontját.
Ajánlott életkor: 8-12 év
Február 26., szombat 11:00-12:30, 13:00-14:30
Családi foglalkozás a DigITérben
Találkoztál már humanoid robottal? Simogattál már robotkutyát? Tudod, mitől lehet „okos” egy otthon? A DigITér Debrecen Digitális Élményközpont szombati programjain az érdeklődő családok, baráti társaságok megismerkedhetnek az informatika legújabb vívmányaival. A másfél órás interaktív foglalkozás során néhány eszköz kipróbálására is lehetőség nyílik.
Február 27., vasárnap 10:30-11:30
Vasárnapi tudomány: Bolygógyár
Az ismeretterjesztő programsorozat keretében vasárnaponként izgalmas tudományos kalandok várják a gyerekeket. A résztvevők az egyórás foglalkozásokon bepillanthatnak a különböző tudományterületek rejtelmeibe.
Tudod, miért vörös a Mars és miből áll a Szaturnusz gyűrűrendszere? Ezen a foglalkozáson a gyerekek megalkothatják a saját világukat, hungarocell gömbökre megfesthetik akár a Jupitert, a Földet, vagy Marsot. Közben pedig az Agóra csillagásza segítségével megismerkedhetnek Naprendszerünk bolygóival.
Ajánlott életkor: 8-12 év
Hozzászólások