2025. december 27. szombat
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home DíszUDvar

Informatika – pálya perspektívákkal

HajduPress Szerző HajduPress
2019/01/14
kategória: DíszUDvar
1 0
0
FacebookTwitterE-mail

Korszerű géptermekkel és kutatólaborokkal, valamint a legmodernebb multimédiás eszközökkel várja a felvételizőket az idén 15 éves Informatikai Kar. A tavaly megújult képzési programoknak kedvező a fogadtatása, egyre népszerűbbek az informatikai szakok a Debreceni Egyetemen.

Alapításának tizenötödik évfordulóját ünnepli idén a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A felsőoktatási intézmény első számítógépét Gyires Béla professzor kezdeményezésére 1967-ben szerezték be a számítástechnika oktatásához, majd az 1972/73-as tanévben a programozó matematikus szakon elindult a számítástechnikai szakemberek képzése is. Az önálló Informatikai Intézet több évtizeddel később, 2003 áprilisában a Természettudományi Karból kiválva alakult meg, amelyből 2004-ben jött létre az Informatikai Kar.


– Az eltelt 15 év alatt jelentős átalakulásokon mentek keresztül a kar képzései, a 2017/2018-as tanévre teljesen megújultak a szakok tantervei. A jelenlegi központi szabályozás jóval nagyobb mozgásteret biztosít, s erre nagy szükség is van, ugyanis egy ilyen dinamikusan fejlődő szektorban gyorsan kell reagálni az új technológiai kihívásokra. Ez valósult meg a megújult képzéseink esetében, amelyek nagyon kedvező fogadtatásra találtak az oktatási piac, a vállalati szektor és a hallgatók részéről is. Növekedett a jelentkezők létszáma az informatikai szakokon, és egyre népszerűbbek az angol nyelvű képzések is. Ma már 400 felett van a külföldi hallgatók száma, ami a diákság több mint ötödét jelenti. A vállalatok is egyre inkább részt akarnak venni leendő munkavállalóik oktatásában. Nőtt az igény a kooperatív képzésekre, azokra a gyakorlatorientált kurzusokra, ahol a cégek munkatársainak közreműködésével a legújabb technológiákat sajátíthatják el, illetve valódi, gyakorlati problémák megoldásán dolgozhatnak a hallgatók – fejtette ki Mihálydeák Tamás dékán.

A kari vezető hozzátette: örvendetes, hogy egyre több lány érdeklődik az informatika iránt, a intézmény minél több diák érdeklődését kívánja felkelteni rendezvényeivel. Ilyen például a félévente megrendezett Informatikai Szakmai Napok, az évente meghirdetett Lányok Napja, ahol több száz középiskolás ismerkedik az informatikai karrier nyújtotta lehetőségekkel. Új kezdeményezés az informatikai pálya népszerűsítésére, illetve a területen dolgozó és kutató nők szakmai kommunikációjának elősegítése céljából a tavaly útjára indított ADA-konferenciasorozat.

– Az a célunk ezekkel a rendezvényekkel, hogy leromboljuk a társadalomban – a diákokban és a szülőkben is – az informatikusokról élő tévképzeteket. Az informatika egy rendkívül szerteágazó terület, amely ma már az élet minden pontján jelen van, a pénzügyi, gazdasági világtól az egészségügyön át az ipari szektorig. Éppen ezért fontos, hogy a lányok is megismerjék az informatikát mint karrierlehetőséget, egyre több szakemberre van szükség a piacon – hangsúlyozta Mihálydeák Tamás.

A képzések megújítása után az infrastrukturális feltételek javítása volt a cél, ezért 2019-re mintegy 70 számítógép beszerzésével 5 géptermet korszerűsítettek, illetve modernizálták a kutatólaboratóriumok berendezéseit. Ezekben, a kar kutatási programjait szolgáló laborokban többek között olyan témákkal foglalkoznak a fiatal kutatók, mint a képfeldolgozás, adatbányászat, BigData, IoT (dolgok internete) és a mesterséges intelligencia, valamint a smart megoldások.

A Debreceni Egyetem Informatikai Karára ebben az évben is a három alapvető informatikai képzés (programtervező informatikus, mérnökinformatikus és gazdaságinformatikus) mellett, informatika tanári, valamint informatikus könyvtáros szakra lehet jelentkezni.

Sajtóiroda – TPL

Megosztás:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

Macskát mentettek a kedves böszörményi tűzoltók

Következő Cikk

Téged is vár a BTK!

KapcsolódóCikk

UD in rankings 2025
DíszUDvar

UD in rankings 2025

2025.12.22.
Válaszd most is a Debreceni Egyetemet!
DíszUDvar

Válaszd most is a Debreceni Egyetemet!

2025.12.18.
The Vietnamese Students Association donated 110,000 HUF to the Department of Pediatrics of the University of Debrecen
DíszUDvar

The Vietnamese Students Association donated 110,000 HUF to the Department of Pediatrics of the University of Debrecen

2025.12.17.
Következő Cikk

Téged is vár a BTK!

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Halálos közúti baleset történt az M4-esen

Halálos közúti baleset történt az M4-esen

2025.12.21.
Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

2025.12.18.
Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

Kigyulladt egy családi ház Mikepércsen

2025.12.19.
Fának csapódott egy személyautó Berettyóújfaluban, a mentőket is riasztották a helyszínre

Fának csapódott egy személyautó Berettyóújfaluban, a mentőket is riasztották a helyszínre

2025.12.22.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9390 Megosztás
    Share 3756 Tweet 2348
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8844 Megosztás
    Share 3538 Tweet 2211
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3274 Megosztás
    Share 1310 Tweet 819
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3219 Megosztás
    Share 1288 Tweet 805
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3144 Megosztás
    Share 1258 Tweet 786
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Erdélyben az idei tél legalacsonyabb hőmérsékleti értékeit mérték
  • Zene karácsony – Charlie-koncert Debrecenben
  • Karácsony első napján sem unatkoztak a tűzoltók
  • A Baptista Szeretetszolgálat több mint 62 ezer cipősdoboz ajándékot gyűjtött
  • 2031 – a mobil-előfizetések kétharmada várhatóan 5G lesz
  • Rendőrség – „ébresztő” ellenőrzések a 42-es főúton
  • Kaliforniában esőt, áradásokat, földcsuszamlásokat hozott a karácsony

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

%d