A StockApps kutatása szerint az Apple iOS operációs rendszere az elmúlt négy évben egyre nagyobb teret hódított és az Android globális operációs rendszer piaci részesedésének jó részét magába szívta. A Google operációs rendszere azonban továbbra is uralja a piacot.
2018-ban az Android 77,32%-os piaci részesedéssel rendelkezett, míg idén a becslések szerint a világ összes eszközének körülbelül 69,74%-án fut Android, ami majdnem 8%-os csökkenés négy év alatt. Ezzel szemben az iOS 19,4%-ról 25,49%-ra nőtt ugyanebben az időszakban.
Ennek sok oka lehet, de a legnyilvánvalóbb az, hogy az Apple jelentősen bővítette okostelefonjai és táblagépei kínálatát. A cég az elmúlt néhány évben négy iPhone zászlóshajót adott ki kettő helyett és frissítette iPhone SE családját. A vásárlók számára biztosított nagyobb választék és az olcsóbb árcéduláknak minden bizonnyal megvan a hatása.

Ennek ellenére az Apple nehezen fogja letaszítani az Androidot mégpedig egy egyszerű okból – az Android nyílt forráskódú természete miatt. Annak ellenére, hogy az Apple igyekezett bővíteni eszközportfólióját az Android továbbra is sokkal szélesebb körben fedi le az okostelefonok spektrumát kezdve a 100 és egészen az 1000 dollár fölötti eszközöket is vizsgálva.
Ráadásul ott van az Android uralma azokon a piacokon, ahol az iPhone-ok sokkal drágábbak, mint a riválisaik. Dél-Amerika és Afrika csak két példa, mivel az előbbi piacon mindössze 10%-os az iOS jelenléte. Ezzel szemben Észak-Amerikában az Apple a piaci részesedés több mint felét élvezi.
Forrás: GSMArena
Kövesd a legfrissebb telekommunikációs híreket a tech rovatban!
Hozzászólások