Újabb, több mint 11 millió forint értékű adománnyal segíti az NI Hungary Kft. a Debreceni Egyetem műszaki és természettudományos képzéseit. A Műszaki Kar Mechatronikai Tanszéke négy millió, a Természettudományi és Technológiai Kar pedig 7,4 millió forint értékben részesült a technológiai támogatásból szerdán.
Csernoch László tudományos rektorhelyettes az ünnepélyes átadón példamutatónak nevezte ezt a már 20 éve tartó együttműködést, amelynek köszönhetően közvetlenül lehet képezni a szakembereket, olyanokat, akikre az iparnak szüksége van.
Ezt az ismeretet könyvekből nem lehet megszerezni. Ezt úgy lehet megszerezni, ha az egyetem együttműködik az adott ipari partnerrel, ide hívja a megfelelő szakembereket, akik elmondják, hogy mik azok az elvárások, amiket ők megfogalmazhatnak. Mi ezt az együttműködést preferáltuk és ebben találtunk partnerre az NI Hungary Kft-ben.
mondta a tudományos rektorhelyettes

Hosszu Róbert, az NI ügyvezetője úgy fogalmazott: óriási az igény a jól képzett mérnökökre. Hozzátette: különböző módokon segítik az egyetemi hallgatók felkészülését, ennek egyik példája az eszközdományok.
Ezek az eszközadományok mindig azt segítik, hogy azt a technológiát, amit mi használunk – legyen az hardveres, szoftveres – vagy azt a tudást, mint például most a szabványkönyvek adományozásával be tudjuk hozni a falak közé, ide az oktatási intézménybe és ne csak akkor találkozzon vele az ifjú munkavállaló, amikor belép egy vállalathoz. Azok a diákok, akik találkoznak ezekkel az eszközadományokkal tanulmányaik során, már olyan dolgokkal fognak tudni együtt dolgozni, hogy amikor mi felvesszük őket az NI-hoz, az első munkanapján szembe fog vele jönni, és így már sokkal sikeresebben fog tudni működni.
hangsúlyozta Hosszu Róbert

Az ügyvezető azt is elmondta: az NI munkatársai különböző oktatási folyamatokban is részt vesznek az egyetemen, hogy a jövő műszaki szakemberei megismerhessék a vállalati környezetet, a technológiákat, a megoldásokat mielőtt még bekerülnének a munka világába.
Makkai Csanád, az NI Hungary Kft. gyártásmérnökségi igazgatója, a Kihelyezett Mechatronikai Tanszéket is vezető címzetes egyetemi docens kiemelte, hogy a támogatás egyrészt az elektronikai gyártástechnológia még színvonalasabb oktatásában, másrészt az ipari partner által inspirált hallgatói, önállóan vagy teamben végzett projektekben hasznosul.

Az NI Hungary Kft. az egyetemmel együttműködve arról is döntött, hogy a Műszaki Kar Ótemető utcai campusára tervezett új épületben, a Mechatronikai Tanszéken kialakít egy 125 m² területű laboratóriumot, amely professzionális mérési környezetet biztosít majd a diákok számára.
Hozzászólások