2025. december 21. vasárnap
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Régió

Itt egy ítélet: ez még a közmunka-ügy

HajduPress Szerző HajduPress
2017/02/02
kategória: Régió
1 0
0
FacebookTwitterE-mail

Hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt 400 ezer forint pénzbüntetésre ítélte Tóth Józsefet, a Hajdú-Bihar megyei közgyűlés volt szocialista alelnökét, Polgár jelenlegi DK-s polgármesterét csütörtökön a Debreceni Törvényszék.

    A megismételt eljárásban másodfokon jogerős döntést hozó törvényszék ezzel enyhítette a Debreceni Járásbíróság elsőfokú, 540 ezer forint bírságról szóló ítéletét.
    A bíróság a politikus által felügyelt M3 Kht.-nél feltárt pénzügyi szabálytalanságok kezelésében találta bűnösnek az egykori alelnököt, akinek pénzbüntetése 400 nap fogházra váltható át.
    A jogerős ítéletet Tóth József elfogadhatatlannak nevezte, és jelezte, hogy felülvizsgálati kérelemmel fordul a Kúriához.

Részletek:
400 napi tételre, azaz 400 ezer forint pénzbüntetésre ítélte megismételt másodfokú eljárásában a Debreceni Törvényszék Tóth Józsefet, aki 2005-ben a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat gazdálkodásáért felelős alelnökeként és az M3-as Kht. felügyelőbizottsági tagjaként részt vett az M3-as Kht. közmunka programjában fellelt törvénytelenségek elkendőzésében. Egyebekben a bíróság helybenhagyta a Debreceni Járásbíróság ítéletét.

Első fokon 2014. június 6-án ítélte el a bíróság Tóth Józsefet hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás bűntette miatt, és 540 ezer forint pénzbüntetésre ítélte. A vádlott és védője felmentésért fellebbezett. A Debreceni Törvényszék 2015. június 17-én elévülés miatt hatályon kívül helyezte az elsőfokú ítéletet, és megszüntette az eljárást a vádlottal szemben. A Debreceni Ítélőtábla azonban harmadfokon 2016. január 27-én hatályon kívül helyezte a Debreceni Törvényszék ítéletét és új eljárásra kötelezte a bíróságot. A táblabíróság szerint 2005 februárjában valóban megkezdődött az öt éves elévülési időszak, de ez 2007 decemberében megszakadt, amikor az ügyészség nyomozást rendelt el. 2010 augusztusában a vádlottat gyanúsítottként hallgatták ki, így újrakezdődött az elévülés időtartama. A táblabíróság egy kúriai állásfoglalással is alátámasztotta megállapítását.

A megismételt eljárásban hozott ítélet indoklásában elhangzott: a Debreceni Ítélőtábla az elévülés tekintetében egyértelmű és követendő irányt adott a másodfokú bíróság számára, így nem volt akadálya az elsőfokú ítélet érdemi felülvizsgálatának. A Debreceni Törvényszék ítélete szerint a nyomozás elrendelése, valamint a gyanúsítotti kihallgatás ténylegesen félbeszakította az elévülés időtartamát, így a vádlott felelősségre vonható.

A bűncselekmény 2005-ben történt. Tóth József ekkor a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés gazdálkodásért és gazdaságpolitikai tevékenységért felelős alelnöke, ill. az M3-as Kht. Felügyelő Bizottságának tagja volt. Az M3-as Kht-nál pénzügyi szabálytalanságok merültek fel, melyekről a kht. könyvvizsgálója feljegyzést készített. Tóth József több értekezleten is rosszallását fejezte ki a szabálytalanságok, jogosulatlan kifizetések miatt, de többször jelezte, hogy az ott elhangzottakat szűk körben szeretné tartani és a botrány elkerülése érdekében semmilyen eljárást nem kezdeményez. Tóth József az értekezleten szerzett tudomást arról is, hogy B. Péter és P. Barnabás az ismeretlen okból keletkezett hiányt törvénytelenül próbálják eltüntetni. A megbeszélésekről egyikük hangfelvételt készített, majd feljelentést tett. A kht. két munkatársát 2010-ben, illetve 2012-ben jogerősen elítélték sikkasztás bűntette és magánokirathamisítás vétsége miatt. Mindketten pénzbüntetést kaptak.

Az eljárás során bebizonyosodott: Tóth József hivatalos személyként járt el, és a pénzügyi szabálytalanságok feltárására megbízást kapott a közgyűlés elnökétől. Tóth József tudta, hogy bűncselekmény történt, mégsem tett feljelentést, sőt a bűncselekményekről az elnököt sem tájékoztatta. Azzal, hogy utasítást adott a pénzügyi szabálytalanságok „megoldására”, a büntetőeljárás meghiúsítására törekedett. A bíróság megállapította azt is, hogy a megbeszélésen, titokban készült hangfelvételeket bizonyítékként törvényesen fel lehetett használni, manipulációra utaló nyomokat a szakértő nem talált.

A pénzbüntetés – többek között a megrováshoz, próbára bocsátáshoz, közérdekű munkához hasonlóan – nem kerül bele az erkölcsi bizonyítványba és az illető nem számít büntetett előéletűnek. Az érintettek a jogerős döntéssel automatikusan mentesülnek a hátrányos jogkövetkezmény alól.

A Debreceni Törvényszék ítélete jogerős.

Megosztás:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

Gázömlés van Püspökladányban

Következő Cikk

Neumann Jánostól Steve Jobs-ig

KapcsolódóCikk

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesületére szavaztak a legtöbben a Cívis Ház Zrt. jótékonysági kampányában
Régió

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesületére szavaztak a legtöbben a Cívis Ház Zrt. jótékonysági kampányában

2025.12.21.
A derecskei mentősök idén is örökbe fogadtak egy fenyőfát
Régió

A derecskei mentősök idén is örökbe fogadtak egy fenyőfát

2025.12.21.
Aranyosi Péter Debrecenben
Kult

Aranyosi Péter Debrecenben

2025.12.21.
Következő Cikk

Neumann Jánostól Steve Jobs-ig

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

2025.12.18.
Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

2025.12.16.
Rövid időn belül visszaadták a hajdúnánási járőrök az ellopott elektromos rollert

Rövid időn belül visszaadták a hajdúnánási járőrök az ellopott elektromos rollert

2025.12.17.
„Gyorsan jöjjetek” – négyéves kisfiú telefonált a mentőknek, megmentette az édesanyja életét

„Gyorsan jöjjetek” – négyéves kisfiú telefonált a mentőknek, megmentette az édesanyja életét

2025.12.15.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9388 Megosztás
    Share 3755 Tweet 2347
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8843 Megosztás
    Share 3537 Tweet 2211
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3273 Megosztás
    Share 1309 Tweet 818
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3218 Megosztás
    Share 1287 Tweet 805
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3144 Megosztás
    Share 1258 Tweet 786
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Meghalt Csudai Sándor fotóriporter
  • Megszűnt a Gainax animációs stúdió
  • A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesületére szavaztak a legtöbben a Cívis Ház Zrt. jótékonysági kampányában
  • Már lehet szavazni, hogy melyik játékok nyerjék 2025. évi Steam Díjakat
  • A derecskei mentősök idén is örökbe fogadtak egy fenyőfát
  • Aranyosi Péter Debrecenben
  • Változások állnak be a záhonyi határátmenetben közlekedő vonatok menetrendjében január 31-ig

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

%d