Az első rész hétfőn 10 órától lesz elérhető, és kéthetente jelennek meg az interneten. A Kék bolygó című podcast műsorban szakértő vendégeivel környezetről, klímáról, vízválságról, a fenntartható életmódról és a körforgásos gazdaság megteremtésének alapjairól lesz szó.
Az első adás vendége Bartus Gábor környezetgazdász, a téma pedig Kína – aki jelenleg a világ legnagyobb károsanyag kibocsátója – 2060-ra vállalt karbonsemlegessége lesz. A szakértő szerint Kína önfenntartó ország, ennek eredményeként viszont súlyosan szennyezett a levegője, és ahol sokan halnak meg olyan betegségben, melynek oka visszavezethető a magas levegőszennyezettségre.
Kína ugyanakkor nagy százalékban gyárt olyan eszközöket, melyek a fenntartható életmód részét képezik: ők gyártják a napelemek 70%-át, a lítium ionos akkumulátorok 77%-át, és a szélkerekek felét. Ezt követően nem meglepő, hogy a kínai elnök Hszi Csin-ping az ENSZ virtuális gyűlésén bejelentette, hogy 2030-ig még növekszik a szén-dioxid termelésük, de 2060-ra eljutnak odáig, hogy az ország nem bocsát ki több szén-dioxidot.
Hozzászólások