A nyár eddigi legforróbb hétvégéjén vasárnap is 40 fok fölé emelkedett a hőmérséklet, és az országos, valamint a budapesti napi melegrekord is megdőlt.
Vasárnap már reggel 8 óra körül több helyen 30 fok körüli hőmérsékletet mérhettünk, így nem volt kérdés, hogy újabb rekordmeleg nap elé nézünk. A szombati, 37,5 fokos napi csúcsot játszi könnyedséggel lépte túl a felmelegedés.
1935-ben ezen a napon 39,9 fokot mértek Szerepen. Ezt az értéket már kora délután sikerült túlszárnyalni, a HungaroMet előzetes adatai szerint ugyanis Budakalászon 13:10-kor 40,1 fokot mutatott a hőmérő. De nemcsak az országos, hanem a fővárosi napi melegrekord is megdőlt már, hisz Budapest Lágymányoson elérte a hőmérséklet a 39,7 fokot felülmúlva a szintén 1935-ben mért 39,5 fokos csúcsot.
Hétfőn és kedden is nagy területen mérhetünk majd 40 fok körüli értékeket.
Forrás: Időkép









Hozzászólások