Az üzleti szolgáltató szektor ismertségének és elismertségének növelése, valamint a régió oktatási intézményeivel történő együttműködés elősegítése érdekében kötött együttműködési megállapodást május 6-án a Debreceni Egyetem és a Debrecenben üzleti szolgáltató szektort képviselő Debrecen Business Service Centers (DBSC) Kerekasztal.
A Debrecen BSC Kerekasztal együttműködésben résztvevő cégek (4iG, British Telecommunications, Diehl Aviation, EPAM, Flowserve, DT-ITS, NI, Transcosmos, és a United Call Centers) 2018 óta vannak jelen az egyetem életében, ahol a hallgatók számára oktatási programokat, képzéseket tartanak, továbbá karriertanácsokat adnak annak érdekében, hogy a diákok még naprakészebb tudást szerezzenek, és megismerhessék a munkaerőpiac, a szektor sajátosságait.
A Debreceni Egyetemen 2018 márciusa óta működik a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI), amely az egyetem karain folyó mérnöki, műszaki, gazdaságtudományi, menedzsment és informatikai képzések fejlesztésére, illetve kapcsolattartás a különböző iparági résztvevőkkel, továbbá az egyetemi kutatások innovációs és üzleti irányú fejlesztésére készít javaslatokat. A Debreceni Egyetem az intézet ezen céljai mentén kívánja megvalósítani a jelen megállapodásban részletezett tevékenységeket.
A mai aláírás is megteremti a lehetőségét egy szervezettebb együttműködésnek és nem véletlenül ajánlottuk, hogy ez a MÜZLI keretében történjen meg és ahhoz hasonlóan folytatódjon a szervezés, hiszen hasonló elvi alapon tudjuk ezeket megközelíteni. Két és fél hónap múlva pedig az egyetem a modellváltásban vesz részt, amelynek révén különösen fontosak lesznek a vállalati kapcsolatok, a vállalati tapasztalatok oktatásba való még intenzívebb bevonása és az egyetem üzletszerű működése több vonalon keresztül.
mondta az online eseményen Bács Zoltán, a DE kancellárja

A nyitott szemlélet, a tenniakarás, a vállalkozói kedv elengedhetetlen ma már ahhoz az eredményes munkavállaláshoz, amelyre a fiatalokat fel kell készítenünk multinacionális vállalati környezetben is. Éppen ezért, az ipari, üzleti, gazdasági szereplők és az egyetem szoros együttműködése abszolút mértékben biztosítani tudja azt a keretrendszert, amiben ezeket az ismereteket át tudjuk adni.
hangsúlyozta az értekezleten Ascsillán Endre, a MÜZLI intézetvezetője
A partnerek oktatással, képzéssel, versenyek, workshopok, tájékoztató rendezvények szervezésével, tananyagfejlesztéssel, valamint ezekhez köthető felmérések, tervek készítésével szeretnének foglalkozni. Ezen túlmenően szó lehet még közös kurzusok, képzési modulok, szakmai együttműködési kapcsolatok fenntartásáról, a jó gyakorlatok átadásáról és tapasztalatcseréről is.
Hozzászólások