Először Debrecen ikonikus szállodájának csak az új szárnyát alakítják át.
Új tulajdonosa van Debrecen híressé vált szállodájának, az Aranybikának– írja az MTI. A patinás szálló lesz a jövőben a Mathias Corvinus Collegium tehetséggondozási és oktatási programjainak cívisvárosi központja – ezt Orbán Balázs, az MCC kuratóriumának elnöke, a Miniszterelnökség államtitkára jelentette be ma délelőtt a helyszínen tartott sajtótájékoztatón. Orbán Balázs kiemelte:
az MCC megvásárolta és felújítja az épületet. Először a szálloda “új szárnyát” alakítják át, addig a patinás régi szállodarészben kezdődik meg a képzés, amely később a felújított részben működik tovább. Ezután következik a régi épület felújítása, amelyet ismét szállodaként fognak működtetni.

MATHIAS CORVINUS COLLEGIUM
Az MCC egy hazai tehetséggondozó intézmény, aminek legfőbb célja, hogy a hagyományos iskolai kereteken túl nyújtson tudományos képzést a lehető legtöbb korosztályban magyar és határon túli diákoknak egyaránt. 1996-ban kezdte meg működését, 2021-re pedig több vidéki városban- köztük Debrecenben is- képzési központot alakított ki. Jelenleg két programra várják a jelentkezéseket: a Fiatal Tehetség Programra és a Középiskolás Programra. További részletek az mcc.hu oldalon.
Papp László polgármester a mai sajtóeseményen üdvözölte, hogy
a korábban a kultúrának, a művészeteknek is helyet adó épületegyüttes immár tudásközpont funkcióval is kiegészül.
Hozzátette: a cívisvárosban csaknem 70 ezer diák tanul jelenleg, a város régiós szerepe – az új képzésekkel- növelhető.

Hotel Aranybika
Az 1600-as évek végén Bika János vendégfogadója állt a mostani szálloda területén, amit később a városra hagyományozott. A debrecen.hu szerint
1810-ben került homlokzatára a vasból készült, vert rézzel borított öklelő bika alakja. Így lett Bika János egykori fogadójából Aranybika Szálló.
1882-ben Steindl Imre, az Országház építőjének tervei szerint építtette meg a város az emeletes szállodát, ami hamarosan kicsinek bizonyult, a megnövekedett igények miatt 1913-ban lebontották. A jelenlegi létesítmény 1915-ben épült eklektikus stílusban, Hajós Alfréd és Villányi Lajos tervei szerint. Egyre több turista érkezett a városba, így 1972-1974-ben új szárnnyal bővült az épület. Az Aranybika a vendégei között tudhatta Széchenyi Istvánt, Deák Ferencet, Wesselényi Miklóst, Móricz Zsigmondot és Bartók Bélát is.
Hozzászólások