2026. március 29. vasárnap
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Sport

Lőw: ilyen lehetőséget nem szabad elszalasztani

Tamás Nándor Szerző Tamás Nándor
2021/02/09
kategória: Sport
1 0
0
Lőw: ilyen lehetőséget nem szabad elszalasztani
FacebookTwitterE-mail

Gyorsan kellett meghozni a döntést, de a Chelsea kispadjára szóló invitálást nem szabadott elszalasztani Lőw Zsolt szerint.

A Thomas Tuchel vezetőedző munkáját másodedzőként segítő Lőw az M1 aktuális csatornának nyilatkozva felidézte: december 24-én közölték velük korábbi csapatuknál, a Paris Saint-Germainnél, hogy a továbbiakban nem tartanak igényt a szolgálataikra, és három-négy nap alatt egyeztek meg a párizsi klubbal a különválás részleteiről.

Elárulta: a hirtelen elválás után a terveik szerint fél évet pihenni akartak és a családjukkal foglalkozni, ő maga szerette volna az apai teendőit előtérbe helyezni. Ám rövid idő után érkezett egy visszautasíthatatlan ajánlat, amibe fejest ugrottak, mivel napjaik voltak csupán a döntésre. Kérdésre válaszolva felidézte, hogy a tervezett szünet után az opciók között szerepelt volna vezetőedzői munka vállalása is, mégis elfogadták a Chelsea ajánlatát, noha van hálásabb feladat is a szezon közbeni váltásnál. Különösen – mint mondta – a járvány idején, amikor utazási nehézségekkel kell szembenézni, pláne egy, az Európai Unión kívüli ország esetében. Így nem is tudtak családostul mozdulni ennyi idő alatt, és jelenleg is szállodában laknak.

„Ha nem a Chelsea hív minket, akkor elképzelhető, hogy a pihenés és a nyári munkába állás mellett döntöttünk volna. A Chelsea viszont egy olyan szakmai kihívás, szenzációs klub fantasztikus játékoskerettel a világ legjobb bajnokságában, hogy nem szabad egy ilyen lehetőséget elszalasztani” – indokolta a döntést.

Elmondta: Tuchel azt kérte, hogy vágjon bele és támogassa őt ebben a hatalmas kalandban, de később a német edző viccesen úgy fogalmazott, bízott benne, hogy nem vállalja, mert akkor neki is könnyebb lett volna lemondani erről és várni nyárig.

„Ugyanakkor egy ilyen lehetőségre ritkán mond az ember nemet, még akkor is, ha ilyen körülmények között kellett belevágnunk a munkába” – folytatta.

Londonba érkezésüket követően, egy edzés után már meccsük volt, melyen gól nélküli döntetlent értek el, ezt követően pedig három bajnokit nyertek sorozatban. A 41 esztendős szakember hangsúlyozta, már a döntés meghozatala előtt látták, hogy a keretben óriási potenciál van.

„Amikor ideérkeztünk, és napról napra megismertük a játékosokat, a klubot, azonnal beigazolódott, hogy jó döntést hoztunk” – mondta, hozzáfűzve: az első napokban olykor 12 órát dolgozva nagyjából feltérképezték az edzőközpontot és az ott dolgozó mintegy 50-70 embert is.

„Ha valaki kívülről nézi, hogy egy magyar edző ilyen lehetőséget kap, annak ez csodásan, szuperül hangzik és viszonylag egyszerűnek tűnik. Belülről viszont elképesztően nehéz feladat lelkileg, fizikailag és szellemileg egyaránt. Ugyanakkor nem panaszkodom, nagy lehetőséget látunk a csapatban, és bízunk benne, hogy ki fogjuk tudni hozni belőle” – fejtette ki.

„A PSG egy hirtelen növekvő klub, amely gyorsan akar nagy sikereket elérni, és hatalmas összegekért vásárolt játékosokat. Talán a ház tetejét kezdték el először építeni, amely alatt rengeteg dolog hiányzott” – taglalta a két klub közti különbségeket Lőw. – „Itt a Chelsea-nél az a tapasztalat, hogy az alapoktól kezdtek tudatosan építkezni, mindenkinek megvan a szerepe, egy jól felépített klub minden téren. Minden precízen meg van szerkesztve, mint egy svájci óramű.”

Hozzáfűzte: Párizsban volt két-három nehezen terelgethető világklasszis, akiket nehezebb volt csapatjátékba beépíteni, míg Londonban, ahol szintén csodálatos képességű játékosaik vannak, mindenki alárendeli magát a csapat érdekeinek.
„Mivel csapatsportágról beszélünk, itt talán gyorsabban lehet nagyobb változásokat elérni.” – mondta.

Véleménye szerint elképesztő ereje van az angol futballkultúrának, amely nagy tradíciókkal rendelkezik és mély gyökerei vannak. Megjegyezte, már nagyon várják, hogy a nézők visszatérhessenek a stadionokba, ők pedig megtapasztalhassák az angol szurkolók „elképesztő elszántságát és motivációját”.

Leszögezte: bármely együttes ellen – függetlenül annak aktuális helyezésétől – nehéz győzelmet aratni az angol pontvadászatban, hiszen rendkívül szervezettek és nagy küzdeni tudással játszanak a csapatok. Ráadásul sok topcsapatot és rengeteg toptrénert vonultat fel a bajnokság.

„Az edzői társadalom krémje itt gyűlik össze a Premier League-ben” – mondta, jelezve, hogy emiatt nagyon koncentráltan kell dolgozniuk, minden rossz döntésnek nagyon komoly következményei lehetnek.
Visszatekintve kiemelte, odaérkezésükkor a Chelsea-nek jelentős lemaradása volt az első négy-hat csapat mögött a tabellán.

„Nyilvánvalóan nem azzal a céllal érkeztünk ide, hogy ebben a pár hónapban nekünk meg kell nyerni a bajnokságot. Ugyanakkor nagyon szeretnénk, elképesztő, erőn felüli teljesítmény lenne az első négyben végezni” – hangsúlyozta.
A Chelsea 23 mérkőzés után jelenleg az ötödik, hátránya 11 pont az éllovas Manchester City mögött, a negyedik pozíciót elfoglaló, címvédő Liverpool ugyanakkor csak eggyel előzi meg a londoni Kékeket.

A Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában a spanyol bajnokságot vezető Atlético Madriddal találkoznak a nyolcaddöntőben, amely – mint azt Lőw hangsúlyozta – nehéz ellenfél, de ebben a sorozatban is szeretnének legalább egy-két kört menni.

Kitért a koronavírus-járványra is: szerinte elképesztő nehézségeket jelentenek a pandémia miatt kialakult „tarthatatlan állapotok” és megszorítások, ugyanakkor magyar emberként „borzasztóan boldog”, hogy Budapesten rendezik többek között a Lipcse-Liverpool párharc első mérkőzését. Azt, hogy az ő nyolcaddöntőjükkel mi lesz és hol fogják lejátszani, Lőw szerint nehéz megmondani, mivel a spanyol és angol helyzet „sem túl rózsás”. A mérkőzést – a szigorú spanyolországi belépési korlátozások miatt – Varsóban vagy Bukarestben játsszák.

(MTI)

Megosztás:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Tags: Chelsea FCLőw ZsoltPremier League
Előző Cikk

Megújul a Petőfi tér

Következő Cikk

Kiállítás hozza el a tavaszünnepet Debrecenbe!

KapcsolódóCikk

Címvédés, német sikerek, szoros csaták: izgalmas összeütközések alakultak a 8. Nemzetközi Eurokegel Bajnokságon
Belföld

Címvédés, német sikerek, szoros csaták: izgalmas összeütközések alakultak a 8. Nemzetközi Eurokegel Bajnokságon

2026.03.26.
Vasárnap rajtol Kovács Ádám debreceni futó Elizabetért, a leukémiás kislányért
Belföld

Vasárnap rajtol Kovács Ádám debreceni futó Elizabetért, a leukémiás kislányért

2026.03.25.
100 éve született Papp László profi ökölvívó
Belföld

100 éve született Papp László profi ökölvívó

2026.03.25.
Következő Cikk
Kiállítás hozza el a tavaszünnepet Debrecenbe!

Kiállítás hozza el a tavaszünnepet Debrecenbe!

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Új bérmegállapodásért tüntettek a Teva dolgozói

Új bérmegállapodásért tüntettek a Teva dolgozói

2026.03.26.
Ötös karambol történt Debrecenben (frissítve)

Ötös karambol történt Debrecenben (frissítve)

2026.03.23.
Személyvonat helyett pótlóbusz közlekedik Nyíregyháza és Debrecen között

Személyvonat helyett pótlóbusz közlekedik Nyíregyháza és Debrecen között

2026.03.26.
Földön tárolt a csomagolatlan élelmiszerek – súlyos jogsértések miatt zárt be üzletet és vont ki élelmiszereket a forgalomból az NKFH

Földön tárolt a csomagolatlan élelmiszerek – súlyos jogsértések miatt zárt be üzletet és vont ki élelmiszereket a forgalomból az NKFH

2026.03.24.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9450 Megosztás
    Share 3780 Tweet 2363
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8858 Megosztás
    Share 3543 Tweet 2215
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3284 Megosztás
    Share 1314 Tweet 821
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3228 Megosztás
    Share 1291 Tweet 807
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3157 Megosztás
    Share 1263 Tweet 789
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • A mai naptól már le lehet adni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
  • Anyag és szellem kettőse: Galánfi András születésnapi tárlata és irodalmi estje Debrecenben
  • Autók ütköztek a Böszörményi út és a Doberdó utca kereszteződésében
  • Elhunyt Kordos László, a hazai paleontológia kiemelkedő alakja
  • Elindult a nevezés a Virágos Magyarország versenyre
  • Miskolcon is elfogadják az ország- és vármegye bérleteket április 1-től
  • A holland bíróság a Grok ellen döntött a mesterséges intelligencia által generált „vetkőztető” képek ügyében, ami ritka jogi lépésnek számít

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2026 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

%d