Az új jövevénnyel immár 7 egyedet számlál az erszényes csapat.
Bennett-kenguru született a Debreceni Állatkertben. Az intézmény újranyitását követően a közönség is láthatja az új jövevényt, persze csak akkor, ha kidugja a fejét édesanyja erszényéből.
Először februárban mutatta meg magát a gondozóknak az akkor még csak 8 hetes apróság, a jó idő beköszöntével azonban egyre többször nézelődik. A kis kenguru neme egyelőre nem ismert, 9 hónapos koráig pedig még biztosan vissza-visszajár majd édesanyja biztonságot nyújtó erszényébe.
Bennett-kenguru
A Tasmania szigetén, illetve Ausztrália keleti és délkeleti részén őshonos Bennett-kenguru (Macropus rufogriseus) erdőkben és bozótosokban él. Elnevezése kifejezetten megtévesztő, hiszen csak a külseje hasonlít a kengurukra, valójában a kisebb termetű és zömökebb, erdőlakó wallabyk közé tartozik. Jellegzetessége a vöröses nyak- és vállszőrzet, illetve a nagy és mozgékony fül, látása azonban gyenge. Növényevő, a táplálékát képező fűfélék, termések és gyökerek után főleg szürkületkor és éjszaka kutat, nappal pedig az árnyékban pihen. Bár vadon élő populációja egyelőre stabil, élőhelyének csökkenése és minőségbeli romlása miatt a faj felkerült a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) kihalással fenyegetett fajokat tartalmazó Vörös Listájára.
A kis Bennett-kenguru érkezésével a Debreceni Állatkert erszényes-állománya 7 egyedet számlál. Nem ő az egyetlen apróság, akivel nőtt az ott élő állatok létszáma. Ahogy arról korábban már beszámoltunk a jávorantilopok is újszülöttel gyarapodtak, így az újranyitáskor az Afrika-kifutóban is találkozhat a nagyérdemű új lakóval.
Hozzászólások