A felmérésben megkérdezettek 60 százaléka tervezte, hogy munkahelyet vált.
Nem nőtt a munkahelyi elégedettség hazánkban a 2020-as esztendőben- legalábbis stagnáló statisztikáról adott számot egy friss kutatás. A Hay Hungary felmérése szerint, a válaszadók kevesebb, mint a fele, mindössze 45%-a volt elégedett jelenlegi fizetésével, 60%-uk pedig a közeljövőben munkahely váltást fontolgatott.

A Hays Hungary egy kiadványban tette közzé a nem túl inspiráló eredményeket, amiket több száz toborzóprojekt tapasztalatai adtak. A tavalyi, járvánnyal nehezített évben a fizetésemelés sajnos sok munkahelyen elmaradt.
A válaszadók 48%-a számolt be munkabér emelkedésről, míg 2019-ben 76% volt ugyanez a szám.
A pandémia hatásai bizonyos területeket elkerültek, vagy épp ellenkezőleg: növekedést eredményeztek esetükben. Ide tartozott a gyógyszeripar és az IT szektor is.
a járványhelyzet eddig nem látott módon alakította át a hazai munkaerőpiac dinamikáit. Tavaly a legtöbb cég stratégiájának középpontjába a változásmenedzsment került, 2021-ben a munkáltatók legnagyobb kihívása a munkavállalók megtartása, bizalmuk megerősítése, vagy adott esetben visszaépítése lesz.
részletezte Erős Ferenc, a Hays Hungary HR divíziójának szenior csapatvezetője.

A pandémia az otthoni munkavégzést is feltette a munkaerőpiac virtuális listájára, ugyanis a home office szükségszerű bevezetése nyomást gyakorolt a cégek digitális átalakulására, azok a vállalatok is fejlesztették technológiájukat, amelyek eddig halogatták.
A felmérés rávilágít arra is, hogy tavaly bizonyos szektorokban a vállalatok létszám- vagy óraszámcsökkentést alkalmaztak a túlélés és az üzletmenet biztosítása érdekében, ugyanakkor a meglévő munkaerő-állomány megtartására is kiemelt figyelmet kellett fordítaniuk.
Hozzászólások