Michael O’ Leary elnök-vezérigazgató a magyar fővárosban tartott sajtótájékoztatót.
Nem vonul ki Magyarországról a Ryanair ír fapados légitársaság, ám a kormány által bevezetett extraprofitadó miatt csökkenti budapesti járatai számát– ezt maga Michael O’ Leary elnök-vezérigazgató jelentette be mai sajtótájákoztatóján Budapesten. A Népszava cikke szerint,
A járatsűrűséget eddigi nyolc után hét útvonalon csökkentik, ami azt jelenti, hogy az utasok száma 4,9 millióról 4 millióra esik vissza.
Ahogy arról korábban már portálunk is beszámolt, a kormány júniusban létrehozott egy úgynevezett „rezsivédelmi alapot”, melynek költségeit bizonyos szektorok megadóztatásával szedné össze. Ebbe beletartoznak a légitársaságok is, amit a Ryanair vezérigazgatója sem hagyott szó nélkül. A törvény életbelépésekor azt írta közleményben, hogy
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter (a törvény megalkotója- a szerk.) elfelejtette, hogy mit tanult közgazdadágtanból, ezért küldenek neki egy könyvet, amit ha elolvas, meg tudja magyarázni, miért vetnek ki különadót egy veszteséges ágazatra. Szerinte ez nem különadó, hanem útszéli rablás, aminek nincs köze a valósághoz.
A budapesti sajtótájékoztatón Michael O’ Leary egy transzparenssel jelent meg, melyen az alábbi felirat volt olvasható:
„Töröljék el az extraprofitadót a veszteséges légitársaságoknak!”










Hozzászólások