Az idén 25. születésnapját ünneplő Trans-Sped anyavállalata a projektgazda DELOG Debreceni Logisztikai Központ és Ipari Park Kft. 21 évvel ezelőtt vásárolta meg a Vámraktár utcai telephelyet.
Megépítendő csarnok pontos megnevezése: „J2” jelű csarnok irodai épületrészekkel
Helyszín: 4030 Debrecen, Vámraktár u. 3. 11316/3 hrsz.
Projektet megvalósító szervezet: DELOG Kft.
Tervezett hasznos alapterület: 4.200 m2
Építés kezdete: 2015. április 17.
Építés tervezett befejezése: 2015. augusztus 31.
ÉTDR-azonosító: 201300029567 (Jogerőre emelkedett: 2013. 08.17.)
Beruházás nagysága: 608.600.000,- Ft
Támogatás: 300.000.000,- Ft (az Új Széchenyi Terv Észak-Alföldi Regionális Operatív Program keretében meghirdetett pályázat támogatásával)
Projekt címe: Ipari park versenyképességének javítása korszerű üzemcsarnok megépítésével a Debreceni Logisztikai Központ és Ipari Park kibővített területén
A területről:
1996: logisztikai központ megalapítása a mostani telephelyen majd folyamatos építkezés és korszerűsítés jellemzi azóta is a területet ( A, B, C, D csarnokok építése).
2010: kor igényeit meghaladó újabb csarnok építése történt („E”): megújuló energia igénybevételével, mely döntés helyességét igazolja, hogy azóta az irodaház fűtés-hűtése is megújuló energiával történik.
1999. óta rendelkezik Ipari park címmel.
2007-ben elnyerte az Intermodális Logisztikai Szolgáltató Központ címet is.
A társaság fő feladataként üzemelteti a jelenleg ipari parkot, s e mellett számos, -a betelepült vállalkozások működését és fejlődését segítő – alap és kiegészítő szolgáltatást nyújt, melyek körét a jelentkező igényeknek megfelelően folyamatosan bővíti, fő erőssége a komplex logisztikai kiszolgálás.
Szolgáltatások: (többek között)
- Beléptető és térfigyelő rendszer
- Haszongépjármű és személygépkocsi parkolók
- Ebédlő, oktató és tárgyaló termek
- Postai szolgáltatás
- Back-office szolgáltatások: számlázás-könyvelés, HR, IT, beruházás- előkészítés és lebonyolítás, marketingkommunikáció, pályázatkezelés
Az ipari park területe: 28 ha
Betelepített terület: 20,2 ha
Az ipari park aktuális fedett csarnok kapacitása: 35.000 m2 ( + 4.500 m2 a Debreceni Vasútállomáson, +12.000 m2 Székesfehérvári logisztikai központban)
A park teljes mértékben közművesített, körülkerített, 24 órás biztonsági szolgálat, megfigyelő rendszer által védett terület. Az ipari park tevékenysége kereskedelmi jellegű, zajos, környezetet terhelő hatások nincsenek.
A fejlesztésről:
A fejlesztés egy olyan területen valósul meg, amely hosszú ideje kihasználatlanul állt: előzetesen fémhulladék-átvevő telep üzemelt ott, melyen a lopások, éjszakai behatolások sem voltak ritkák. A DELOG 2013-ban megvásárolta a területet, melyre ettől kezdve kiterjesztette az ipari park őrző-védő tevékenységét, megkezdte a területet rendbetételét, de a teljes rendezettség a csarnok és annak infrastruktúrájának megépülésével lehetséges, mely által a telek szomszédságában lévő lakóingatlanok biztonsága s így értéke is erősödhet.
A csarnokról:
A J2 csarnok egy nagyobb, 23.000 m2-es csarnok-együttes elsőként megépítendő része. Az építés helye rendelkezik a létesítéshez szükséges valamennyi közműcsatlakozással, az épület az ipari park meglévő közúti-forgalmi kialakításához illeszkedik. A telek beépítése az érvényes szabályozási terv egyéb ipari gazdasági zóna előírásai szerint került meghatározásra.
- Megengedett beépítettség: max. 50 % – Tervezett beépítettség: 39,93 %
- Előírt zöldterület: min. 30 % – Tervezett zöldterület: 35,15 %
- Megengedett építménymagasság: max. 12,50 m – Építménymagasság: 12,48 m
A teljes épület megújuló energiaforrásból biztosítja a csarnok hűtését és fűtését.
Az épület a 2015. március 5-én életbe lépett új Országos tűzvédelmi szabályzatban előírtaknak megfelel. 3 tűzszakaszokra bontott, a füstelvezetők egyben bevilágításra szolgálnak.
Az épület előtt tervezett utak és járdák betonból, térkőből készülnek, az utak kiemelt szegéllyel rendelkeznek. A csarnokot a környező lakóterülettől füves és fával betelepített sáv választja el. A csarnok kiszolgálása az északi oldalról fog történni, a lakóházak irányából a raktárból manipuláció (ki-és berakodás) nem történik majd. Az út és az épület csapadékvíz elvezetését a telken kialakított rendszer biztosítja.
A keletkező kommunális hulladék a raktárban keletkező technológiai hulladék tárolásának környezetében, a tervezett épület két oldalán zárt hulladékgyűjtő konténerekben kerül gyűjtésre és ugyanebben kerül elszállításra is.
Az ipari park biztonsági rendszeréhez igazodva a csarnokban is beüzemelésre kerül megfigyelő, tűzjelző és beléptető rendszer.
Megépülésével az ipari park jelenleg 100 %-osan kihasznált csarnokai újabb 4.200 m2-rel bővülnek, melyben a tervek szerint 3 újabb bérlő cég tudja megkezdeni tevékenységét. Az üzemeltető DELOG Kft. célja, hogy a már betelepült és a beköltözni kívánó társaságok számára biztonságos hátteret nyújtson tevékenységeik végzéséhez, és kielégítse a nagymértékben Európai Unió-s piacra termelő betelepült cégek Uniós szintű elvárásait.
Távolabbi célkitűzések:
Az ipari park aktuálisan rendelkezésre álló telkein összességében: 50.540 m2 fedett csarnok építését tervezi a DELOG Kft.
(Fotók, videó: hajdupress.hu, Miskolczi János)
Hozzászólások