2026. április 10. péntek
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Belföld

Orbán: külső erők migránsokat akarnak idehozni

HajduPress Szerző HajduPress
2016/06/06
kategória: Belföld
1 0
0
FacebookTwitterE-mail

A miniszterelnök szerint a mostani migránsválságnak semmi köze a korábbi antikommunista küzdelmekhez. A kormányfő erről a parlamentben beszélt hétfőn, az azonnali kérdések órájában, amikor Soros György fideszeseknek nyújtott támogatásáról kérdezte őt a Jobbik. Orbán Viktor szerint ma egyes nemzetközi erők azon dolgoznak, hogy minél több migránst hozzanak az EU-ba, benne Magyarországra.

    

A jobbikos Gyöngyösi Márton arra hívta fel a figyelmet, hogy a kormány által bírált magyar származású amerikai üzletember, Soros György a Fidesz szinte összes alapítóját és prominensét támogatta az 1980-as években. "Önök ezt a támogatást az elmúlt 25 évben bőségesen megszolgálták. Nem gondolja, hogy kétarcú, opportunista és hiteltelen, amikor ön a korábbi mecénásával szembefordul? Hogy ízlik, miniszterelnök úr, a zsoldoskoszt?" – kérdezte.
    
Orbán Viktor azt válaszolta: az antikommunista mozgalom idején – demokratikus ellenzéki mozgalomként – számos támogatást kaptak, ezt sosem titkolták. Nagyon helyes – mondta -, hogy a kommunista rendszer összedöntését nemcsak saját erőből, hanem számukra elérhető, a magyarországi demokrácia megteremtésében érdekelt külső erők támogatását igénybe véve érhették el. "Nagyon helyes, hogy Soros György akkor a kommunizmus ellen, a kommunizmus összedöntése és a szovjet hadsereg kivonása érdekében mozgósította az erőit" – jelentette ki.
    
A kormányfő szerint azonban ehhez semmi köze a mostani migránsválságnak. Jelenleg egyetlen dologról van szó: "vannak olyan nemzetközi erők, amelyek azon dolgoznak, hogy Magyarországra és (…) az Európai Unió többi országába is minél nagyobb számban hozzanak be migránsokat" – mondta. "Hívhatják akárkinek is, aki ezt finanszírozza, legyenek bármilyen érdemei is a korábbi antikommunista időszakban, ez, amit ma tesz, ellentétes Magyarország nemzeti érdekeivel, és nekünk, miután mi nem vagyunk zsoldosok, hanem a hazánk érdekét képviseljük, ezt világosan meg is kell mondanunk" – fogalmazott.
    
A miniszterelnök megjegyezte azt is: a magyar parlamentben egyetlen párt sincs, amellyel szemben a Jobbik bármilyen erkölcsi igényt támaszthatna.
    
Az MSZP-s Lukács Zoltán azonnali kérdésében arra hívta fel a figyelmet, hogy a Fidesz immár sokadszor próbálkozik a kistelepülési polgármesterek fizetésének korrekciójával. Illene már rendezni a juttatásukat – mondta.
    
Orbán Viktor azt felelte: a polgármesteri fizetések hierarchikusak, így "ha az alját megemeljük, meg kell emelni a közepét meg a tetejét is". Erről szól most a vita – folytatta -, amelynek lezajlásáig a kormányoldal azt javasolta: tegyék lehetővé, hogy a kistelepülési polgármesterek vállalhassanak olyan munkát, amit ma a törvény nem tesz lehetővé nekik. Ez szerinte egy jó irányba tett lépés lett volna, de "önök ezt nem szavazták meg", ezért tovább folyik a vita – válaszolta az MSZP-s politikusnak.
    
Az LMP-s Sallai R. Benedek az elmúlt 25 év privatizációjáról faggatta a kormányfőt, a politikus szerint ugyanis az állami vagyon jó része eltűnt.
    
A miniszterelnök reagálásában az alaptörvényt idézte, amely rögzíti: az állami, önkormányzati tulajdon nemzeti vagyon. A Ház egyik legfontosabb döntésének nevezte a nemzeti vagyonról szóló törvényt, amely világosan meghatározza a vagyon védelmét. A kormány a vagyon megőrzésére, gyarapítására, hasznosítására helyezte a hangsúlyt, ezt támasztja alá az állami tulajdonszerzés például a Molban, a Rábában és bankokban – mondta, kijelentve: az elmúlt években nőtt a közvagyon.
    
A kormányfő kiállt az állami földek eladása mellett is, közölve: a befolyt bevétel rendelkezésre áll, felhasználásáról törvényjavaslatot terjesztenek majd a Ház elé.
    
A jobbikos Volner János arról érdeklődött, hogy ki Habony Árpád és milyen szerepkörben dolgozik a kormány környékén. Orbán Viktor azt felelte: "a szóban forgó személy nevét egyetlen kormányzati intézmény vagy állami cég fizetési listáján sem találtam, ezért kérdése megválaszolásában nem tartom magam illetékesnek". Lényegesebbnek nevezte, hogy a "Jobbik új frakcióvezetőjének" egyik korábbi cége jogosulatlanul vont le több mint 10 millió forint áruforgalmi adót, s emiatt az adóhatóság adóbírsággal és késedelmi pótlékkal együtt 21 millió 400 ezer forintot kért számon rajta. Volner János ezután 100 ezer forintért megszabadult a 3 milliós törzstőkéjű cégétől – fejtette ki, hozzátéve: "Volner János tehát adócsaló".
    
Az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó arról kérdezett, ki a felelős az aszfaltügyért és a családokkal fizettetik-e meg a 48 milliárd forintos büntetést. A kormányfő leszögezte: a konkrét ügy 2010 előtti. "Ez az önök ügye, az önök sara. Nem értem miért ránk akarják dobálni, ezt önök szúrták el, önök tárgyalták ki az Európai Unióval" – hangoztatta a szocialista képviselőnek címezve, rákérdezve: "Miért nekem hánytorgatják ezt föl?".

(MTI)

Megosztás:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

Évadot hirdetett a felújítás előtt álló Csokonai Színház

Következő Cikk

EURO-2016: Twitteren is segítenek a magyar rendőrök

KapcsolódóCikk

Országszerte fokozott rendőri jelenlét lesz a választás napján
Belföld

Országszerte fokozott rendőri jelenlét lesz a választás napján

2026.04.09.
Böszörményi úti fejlesztés: a hallgatói komplexum 2029-re készülhet el
Belföld

Böszörményi úti fejlesztés: a hallgatói komplexum 2029-re készülhet el

2026.04.09.
Rangos úszóverseny Debrecenben: jön a Hajós Alfréd Kupa újabb fordulója
Belföld

Rangos úszóverseny Debrecenben: jön a Hajós Alfréd Kupa újabb fordulója

2026.04.09.
Következő Cikk

EURO-2016: Twitteren is segítenek a magyar rendőrök

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Debrecenbe jön Orbán Viktor, több utcában is megváltozik a forgalmi rend csütörtökön

Debrecenbe jön Orbán Viktor, több utcában is megváltozik a forgalmi rend csütörtökön

2026.04.07.
Baleset történt Derecske és Földes között, mentőhelikopter is érkezett

Baleset történt Derecske és Földes között, mentőhelikopter is érkezett

2026.04.06.
Letesztelte egy férfi, hogy valóban betöri-e a vészhelyzeti kalapács a debreceni busz ablakát

Letesztelte egy férfi, hogy valóban betöri-e a vészhelyzeti kalapács a debreceni busz ablakát

2026.04.03.
Kiterjedt droghálózatot számoltak fel a nyomozók Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyében

Kiterjedt droghálózatot számoltak fel a nyomozók Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyében

2026.04.03.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9456 Megosztás
    Share 3782 Tweet 2364
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8859 Megosztás
    Share 3544 Tweet 2215
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3285 Megosztás
    Share 1314 Tweet 821
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3228 Megosztás
    Share 1291 Tweet 807
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3158 Megosztás
    Share 1263 Tweet 790
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Verset a Tiszakürti Arborétum kapujára!
  • Hamarosan véget ér az Artemis II küldetés
  • Német vendégprofesszor tartott előadást a Debreceni Egyetemen
  • Kutyás torna lesz Debrecenben
  • Forgalomkorlátozásra kell számítani Biharkeresztesnél
  • Michael Patrick, a Trónok harca színésze meghalt
  • Bekerült Nemes Jeles László legújabb filmje is a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjába

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2026 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

%d