Nemrégiben az 5G megjelenése igazán heves indulatokat váltott ki az emberekből világszerte és sokan aggódtak az új hálózat (vélt) egészségügyi kockázatai miatt. Azonban a technológia folyamatos fejlődése nem áll meg, így a következő megálló a 6G, de pontosan mi is az?
Akkor beszélhetünk 6G-s hálózatról, amennyiben egyes teljesítménykövetelmények teljesülnek. Ez a két kulcsfontosságú érték pedig az 1 Tb/s csúcs adatátviteli sebesség (azaz egy tipikus Ethernet-port sávszélességének ezerszerese) és 100 µs alatti késleltetés (egy másodperc 10.000-ed része). Az 5G-hez képest a 6G célja, hogy 50-szer nagyobb adatátviteli csúcsot biztosítson és tizedére csökkentse a késleltetés értékét.
Az alábbiakban a Samsung diagramja látható, amely összehasonlítja az 5G (világoskék) és a 6G (kék) pontjait:

Nemcsak a Samsungnak, hanem a dél-koreai kormánynak is kulcsfontosságú érdeke, hogy a mobilhálózatok következő korszakának jelentős szereplője legyen. Az elnöki bizottság a következőket mondta:
„Ami a jövőbeni gazdasági növekedés motorját illeti, a jelenlegi vezetés első körben a chipekre, a jövő autóira, a biotechnológiára és az egészségügyre összpontosít. Az új kormány azt tervezi, hogy kibővíti ezt a listát az alábbiakkal: 6G kommunikáció, másodlagos akkumulátor, kijelzők, a védelmet és az űrhajózást, a fejlett atomerőművet és a digitális tartalmat.”
A cél az, hogy 2026-ban elkészüljön a 6G prototípus, hogy a technológia a 2020-as évek végén vagy a 2030-as évek elején kereskedelmi forgalomba kerülhessen és a dél-koreai kormány is azt szeretné, hogy ez mihamarabb megvalósuljon.
Sok munka van még hátra, de úgy tűnik, a dolgok gyorsan haladnak. Tavaly a Samsung 15 méterre volt képes jelet sugározni, míg az LG javított ezen és ezt a távolságot 100 méterre növelte. Mindkét vállalat 100 GHz érték feletti jeleket használt, ami lényegesen magasabb, mint a jelenlegi mmWave implementáció.
Forrás: GSMArena
Kövesd a legfrissebb telekommunikációs híreket a tech rovatban!
Hozzászólások