A Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen, a Steinway hangversenysorozat és a Hang-Játék-Zene élménykoncert is könnyed kikapcsolódást nyújt az érdeklődőknek az idei tanévben. A különféle komoly zenei előadásokat már több évtizede szervezi meg a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara (DE ZK).
Egyedülálló koncertekkel készül az új tanévben is a DE ZK, a három nagyszabású hangversenysorozat mellett ezúttal is igyekszik majd megszólítani az iskolásokat és családjaikat. A minőségi, színvonalas produkciókkal a ZK szervesen kapcsolódik a debreceni kulturális programkínálathoz és amellett, hogy a hallgatók számára is fejlődésre, szemléletbővítésre ad lehetőséget, minél szélesebb körben igyekszik megismertetni és megkedveltetni a klasszikus zenei műveket. A mostani alkalmakon is lesznek olyan előadók, akik hazai és a világ legjelentősebb színpadjain álltak már közönség előtt.
Lakatos Péter, a DE ZK dékánja a hamarosan kezdődő évaddal kapcsolatban kiemelte: ezek a koncertek jelentősen hozzájárulnak a ZK-n zajló, országos és nemzetközi szempontból is kiemelkedő szakmai munka eredményességéhez, valamint a hallgatók előtt is kaput nyitnak a tapasztalatszerzéshez.
Váradi Judit, a DE ZK művészeti menedzsere szerint az elsődleges szervezési és rendezési szempont mindig a minőség volt, ennek megfelelően az egyetem és a város közönsége felé a ZK olyan hangversenyeket kínál, melyek a világ bármely koncerttermében megállnák a helyüket. Hozzátette: arra is volt már példa, hogy a Liszt-teremben elhangzott koncert műsorát előző héten még a Carnegie Hallban játszották. Nagy öröm, hogy minden évben mindegyik nagy koncertsorozatot el tudják indítani. Huszonhat évvel ezelőtt nyitotta meg a Zeneművészeti Kar a Művészeti Menedzsment Irodát, amelynek vezetője azóta is Váradi Judit, aki 2001-ben indította útjára a Konzervatóriumi Esték és a Hang-Játék-Zene sorozatot, így mindkettő idén lesz 25 éves.
A hangversenysorozat ezúttal a 25. évadát ünneplő Konzervatóriumi Estékkel kezdődik, szeptember 20-án, szombaton 19 órától a DE ZK tanárai lépnek színpadra a Liszt-teremben. A már 33. évadát kezdő Universitas-Debrecen koncertjén elsőként szeptember 28-án, vasárnap egy igazán különleges zenei csemegével várják a közönséget: 19 órától, szintén a Liszt-teremben Bodor János hegedűművész estjét hallhatja a publikum. A hagyományoknak megfelelően az idei évadban is hat alkalommal szólaltatják meg a ZK páratlan hangzású Steinway zongoráját, elsőként október 2-án, csütörtökön 19 órától Csabay Domonkos zongoraművész játszik majd Kecskés D. Balázs műveiből.
A hangversenyeket a Debreceni Egyetem támogatásával a Zeneművészeti Kar Művészeti Menedzsment Irodája és a Jövő Művészetéért Alapítvány szervezi.
Forrás: DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont – BZ










Hozzászólások