Debrecenbe látogat március 25-én Peller Károly, Magyarország egyik ismert operettszínésze, ráadásul egyenesen a Páholy Lakásszínház deszkáin láthatja a közönség Latabár Kálmán szerepében. Cikkünkben Végh Veronika, a Páholy Lakásszínház alapítójának perspektívája is megmutatkozik a darabbal kapcsolatban.
Győrei Zsolt színháztörténeti dokumentumok ihlette, fiktív drámájában ez a kapcsolat adja keretét és hátterét egy érzékeny, finomlelkű ember és nagy művész meg-megújuló küzdelmének és vívódásának, amit Peller Károly egyszerre játékos és drámai alakításában elejétől végéig melegség jár át és eleven humor fűszerez.
írják az előadás közösségi médiában létrehozott eseményében.

A Latabár Kálmánt megszemélyesítő Peller Károlyt számtalan híres előadásban, musicalben és operettben láthatta a nagyérdemű, ilyen például a Luxemburg grófja, Marica grófnő, Csókos asszony, vagy akár a Mágnás Miska.
Ezt olvasta már?
Mit olvas Végh Veronika Debrecen dívája?
A holnapi, A Latabárné fia című előadással kapcsolatban Végh Veronikát, a Páholy Lakásszínház egyik megálmodóját és megalkotóját kérdeztük:

Ez egy teljesen újfajta szerepkör Karcsi számára, hiszen operettszínészként mindenki ismeri, az ország egyik legismertebb komikus szerepeket játszó operettszínésze és ebben az előadásban sokkal több van benne, többet mutat. Latabár Kálmánt, az akkori szocialista világ legnagyobb komikus színészét, illetve az életét mutatja be, ami viszont abszolút nem volt komikus.
A Peller Károly által szombaton megjelenített Latabár Kálmánnak eléggé hánytatott sorsa volt, amiben volt minden, így egy érdekes kordokumentum is az előadás, mert a néző láthatja, hogy mi volt az akkori korban, milyen volt egy nevettetőnek az élete. Így egy teljesen másik oldalát mutatja meg Peller Károly is, ezáltal az alapvetően komikus színész drámai oldalát is láthatjuk.
zárta sorait a Lakásszínház háziasszonya.
Így Peller Károlynak nem csak a vicces, könnyed énje kerül mindig előtérbe.
Veronika kiemelte hogy az előadás után szokásosan egy közös beszélgetésre várják a Páholyba a nézőket – ahol a jelenlévők megkapják a könnyed, vicces Peller Károlyt is.
Szerintem nagyon sokan vagyunk a régi magyar filmek szerelmesei és olyan jó, hogy egy kicsit beleshetünk a függöny, a színfalak mögé és rengeteget megtudhatunk ebből. Úgyhogy mindenféleképpen ajánlom az előadást azoknak az embereknek, akik kíváncsiak a szocialista évtizedeknek az igazi magyar valóságára – minden komikus, tragikomikus felhangjával együtt. Pláne azoknak, akik szeretik Latabár Kálmánt, esetleg a filmjein nőttek fel, vagy akik szeretik Peller Károlyt és az operett világát.
összegezte gondolatait a Páholy Lakásszínház vezetője.
Veronika azt is elárulta, hogy a darab utáni beszélgetést miért nem szabad kihagyni:
Az előadás utáni beszélgetésben elég sok minden fel fog merülni, például, hogy hogyan jött létre a produkció, mennyi hasonlóság van köztük – mert most Peller Károly az egyik legnagyobb komikus operett-színészünk, abban az időben pedig Latabár Kálmán volt és felmerül, hogy mennyi hasonlóság van ezekben az attitűdökben. A mai pesti művészvilág és a 70 évvel ezelőtti pesti művészvilág között mennyire van összefüggés – tehát ez is nagyon izgalmas szerintem –, hogy a mai színházi élet mennyiben hasonlít a több évtizeddel ezelőtt történő színházi élethez.
Változtak az évtizedek, de vajon változott-e a művész?
A Páholy Lakásszínház alapítója elmondta, hogy Peller Károly még soha nem játszott sem a Páholyban, sem pedig az oDEonban, úgyhogy mindenképpen izgalmas előadásnak lehetnek tanúi a nézők.
A darab utáni beszélgetésben pedig testközelből láthatják a nézők milyen Peller Károly a színpadon, majd pedig milyen személyesen. A beszélgetés végén pedig lehetőséget biztosítunk a közönség számára, hogy a bennük megfogalmazódott kérdéseiket feltegyék a művésznek.
tette hozzá Végh Veronika.
Érdeklődni/jegyet rendelni a paholy@zenetheatrum.hu címen lehet.
A holnap esti előadásra a HajduPress e-mail címén (hajdupress@hajdupress.hu) válaszaikat megfogalmazók között kisorsolunk egy páros belépőjegyet a holnap este 19 órakor kezdődő A Latabárné fia című előadásra a Páholy Lakásszínházban.
A megválaszolandó kérdés pedig:
Milyen párhuzamot tud vonni Latabár Kálmán és Peller Károly között?
Hozzászólások