Húsz év elteltével ismét a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara (DE BTK) rendezi április 12-14. között a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Társadalomtudományi Szekciójának megmérettetéseit. A tanácskozás során 12 tudományterületen 29 tagozatban 30 intézmény több mint 300 hallgatója ad számot tudományos kutatásainak eredményeiről.
A diákok a következő területeken versenyeznek:
- egészségszociológia és egészségpolitika
- esztétika
- filmtudomány
- filozófia
- kulturális- és szociálantropológia
- média- és kommunikációtudomány
- művelődés- és kultúraelmélet
- nemzetközi tanulmányok
- politikatudomány
- szociális munka
- szociálpolitika
- szociológia
- vallás- és hittudomány
Ezen a rangos megmérettetésen csakis a legjobbak vesznek részt, olyanok, akik számára a tudományos pályafutásuk első, de talán egyik legfontosabb állomása az OTDK. Biztos vagyok benne, hogy Önök közül kerülhetnek majd ki azok a fiatal kutatók, akik a tudomány számára a szakmai utánpótlást jelenthetik a jövőben, akik tudósként, egyetemi oktatóként szeretettel és odaadással fáradoznak majd a következő generáció neveléséért
fogalmazott a DE Főépületének Aulájában rendezett szerdai megnyitón Csernoch László, a DE tudományos rektorhelyettese.
A résztvevőket az Országos Tudományos Diákköri Tanács alelnöke, Mezey Barna is köszöntötte, aki beszédében felidézte a tudományos diákkörök alakulásának 1950-ben indult történetét.
A tudományos diákkörökben kérdéseket tesznek fel, amelyekre keresik a megfelelő válaszokat, a konferencia pedig arra teremt lehetőséget, hogy a legjobbak bemutatkozzanak, bizonyítva ezzel is, hogy az OTDK elsősorban a tudományról, a kételkedésről és a kritikai gondolkodásról szól
hangsúlyozta az alelnök.
A DE BTK első alkalommal 20 éve, 2003-ban rendezhette az OTDK Társadalomtudományi Szekciójának versenyeit.
Most 30 intézményből 361 dolgozatot nyújtottak be, 399 oktató-kutató segítette témavezetőként a hallgatók munkáját. A szakmai előkészítésben, a bírálók és zsűri kiválasztásában a szakmai bizottság 15 tagja és a Debreceni Egyetem 12 oktatója vett részt, a dolgozatokat 593 kolléga bírálta el. Nagy öröm számunkra, hogy 27 határon túli hallgatót és 17 határon túli kollégát is üdvözölhettünk az előadók, illetve a zsűritagok között
ismertette Czibere Ibolya, a Társadalomtudományi Szekció ügyvezető elnöke, a rendező DE BTK Politikatudományi és Szociológiai Intézet igazgatója.
A szervezők a megmérettetésen túl lehetőséget teremtenek a résztvevőknek, hogy megismerjék a város kulturális értékeit, így látogatást tehetnek többek között a Déri Múzeumban, a MODEM Modern Kortárs Művészeti Központban és a Csokonai Fórumban, továbbá az egyetemi létesítményekben sportolási és könnyűzenei programok is várják az érdeklődőket.
A díjátadó ünnepséget április 14. pénteken rendezi a BTK a DE Főépületének Aulájában, ahol az eredményhirdetést követően hivatalosan átveheti a 2025-ös OTDK Társadalomtudományi Szekció rendezési jogát jelentő stafétát a Miskolci Egyetem.
Forrás: DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont – BZs
Hozzászólások