„Az a kérdés, hajlandó vagy-e lemenni az őseidért a kútba, vagy sem, és kibírod-e, amit felhozol.”
Korábbi cikkünkben már megírtuk a debreceni sétatúra lehetőségét, melyet a Hosszúlépés csapata szervez. A hosszúlépés leginkább Budapesten szervezi sétáit, azonban ez alkalommal Debrecenbe is ellátogatnak. A sétán résztvevők Térey János életében fontos szerepet játszó helyszínekre látogatnak el, a sétát pedig felolvasás kíséri Térey János alakját a Csokonai Színház színészei, Bakota Árpád, Kránicz Richárd és Mercs János színművészek keltik életre.
Az eseményre a Térey Könyvünnep keretein belül került sor, hiszen szeptember 14-én lenne a költő Térey János születésnapja. A könyvünnepen többek között megnyílik az In Memoriam Borbély Szilárd című időszaki kiállítás is, Tamus István grafikáit Borbély Szilárd szövegei, költői-írói világa és személyes emlékei ihlették

A séta az Árpád tér – Kút utca sarkán kezdődött majd egészen a Debreceni Irodalom Házáig sétáltak a résztvevők, időközben megpihenve az egyes helyszíneken, mint a Kétmalom utca vagy a Boldogh-ház. A színművészek a Boldogh-ház, Kétmalom utca – Egy cívis vallomásai című írásából olvastak fel, a szövegben jelentős az ubanisztikai emlékezet a cívisvárosra, Térey sorra felidézi, hogyan néztek ki bizonyos épületek az ő gyermekkorában, s mivé váltak, a paneleket egyenesen olyan stigmának nevezi, amelyek kitörölhetetlenül átalakítják a város kinézetét (nem pozitív irányba).

Az ubanisztikai utazás mellett, megismerhetjük Térey családtörténetét, szüleivel való kapcsolatát, majd a magány érzését, amikor édesanyja elvesztésével szembesül. Elmeséli névváltoztatásának történetét, hogyan lett Tóthból 19 éves korában Térey, hogyan nem adta tovább gyermekének a generációk óta öröklődő János nevet. Bepillantást nyerhetünk a fiatal költő gyermek, majd tinédzser korába, a szövegek gyakran kiemelik bizonytalanságot, valamint a vágyat, hogy a költő egészen megismerhesse önmagát.

Hozzászólások