A város a könnyűzenei élet szereplőivel közösen szeretné építeni a kultúra ezen szegmensét.
Több pályázatra is jelentkezhetnek a debreceni zenészek– derült ki az egykori Delta mozi épületében tartott sajtótájékoztatón. Puskás István alpolgármester a sajtóeseményen kifejtette, hogy
Debrecen közgyűlése 2019-ben nem csak elfogadta a város könnyűzenei stratégiáját, de abban is tett vállalásokat, hogy annak szereplőivel közösen építi tovább a kultúrának ezen szeletét.
A stratégia égisze alatt elsőként a Hangfoglaló Pont nyílt meg a Debreceni Művelődési Központ és Ifjúsági Ház Nonprofit Kft. (DEMKI) koordinálásával. Az egykori Delta mozi épülete is a program keretében újult meg, klubzenélésre alkalmas helyként működik. Az alpolgármester elmondta, hogy a cívisvárosban működik a vidék első és egyetlen Hangfoglaló Pontja, amely az Országos Hangfoglaló Program keretein belül van jelen és az a feladata, hogy a könnyűzene iránt érdeklődők karrierútját egyengesse, építgesse.
A tavalyi évhez hasonlóan idén is elindul a Zenei Támogatási Programunk, amelynek pályázati felülete már nyitva van. A debreceni zenekarok öt kategóriában (könnyűzenei hangfelvételek, könnyűzenei videoklipek, próbahelyiségek bérlése, hangszervásárlás, zenei menedzsment és háttérszakmai képzés) nyújthatják be pályázataikat. Tavaly többszörös volt a túljelentkezés és bízunk benne, hogy idén is hasonló mértékű érdeklődés fogja kísérni ezt a pályázatot, amelynek a beadási határideje április 30. A pályázat eredményét május közepén ismertetik, amikor arról is beszámolnak, hogy a korábbi győztesek mire jutottak a pályázat segítségével.
ismertette Puskás István.
Még egy könnyűzenei újdonság is bekerült Debrecen programnaptárába idén, méghozzá a Made in Debrecen Fesztivál révén, amit múlt hét szombaton rendeztek meg.
A tapasztalatok és a vártnál nagyobb sikerek bebizonyították, hogy a Pécsről indult rendezvény egy abszolút érvényes kezdeményezés. A felhívásra 105 helyi zenekar jelentkezett, amely kiegészült a vendégvárosok, Pécs és Nagyvárad zenekaraival. Mintegy 120 zenekar, 8 helyszínen lépett fel egy nap alatt Debrecenben. A több száz zenész produkcióját több ezer látogató kísérte és ezáltal éltette az élő könnyűzene debreceni kultúráját. A rendezvényt, mint szakmai partner, a Rocksuli szervezte, a megvalósulás teljes költségét viszont az önkormányzat vállalta magára. Az eseményen több, zenével foglalkozó, öntevékeny helyi csoport is közreműködött, így a PusztaHang és a SofarSounds Debrecen, valamint segítséget nyújtott a Made in Pécs szervező csapata is.
fogalmazott az alpolgármester.
Korábban már portálunk is beszámolt a nagy sikerű Zenedoboz projektről, melynek
pályázati felülete a mától él és június 15-ig várják a középiskolások jelentkezését.
A Zenedoboz jelenleg a Csokonai Gimnáziumban él és működik egy konténerben, melyhet a Rocksuli jóvoltából hangszerekkel rendezett be a DEMKI. A projekt feladata, hogy segítse az iskolai közösségek könnyűzene körül szerveződő életét, mely minden évben más helyszínre költözik, hogy ott is várja a zeneszerető kamaszokat.
Hozzászólások