Átadták a Minősített Közművelődési Intézmény Címeket, a Közművelődési Minőség Díjat, valamint a Minősített Könyvtár címeket szombaton a magyar kultúra napja alkalmából a Magyar Zene Házában tartott díjátadó gálán.
A rendezvény vendégeit Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere videóüzenetben köszöntötte. „Önök munkájukkal hazánk legkiemelkedőbb művelődési központjait segítik abban, hogy a mai magyar társadalom minden tagjához eljussanak a lelki táplálékul szolgáló művészeti alkotások, az ismereteket bővítő előadások, vagy akár a múltunkat bemutató gyűjtemények” – mondta a miniszter.
Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár megköszönte a kulturális intézmények képviselőinek az elmúlt időszakban folytatott megfeszített munkájukat, azt, hogy „sajátjuknak érezték közös örökségünket, és az elmúlt években tapasztalt válságos helyzetben is őrizték és gyarapították azt”.
Az ünnepségen Minősített Közművelődési Intézmény Címet vett át az államtitkártól:
- a Derecske Városi Művelődési Központ és Könyvtár
- a békéscsabai Csabagyöngye Kulturális Központ
- a budapesti KMO Művelődési Központ és Könyvtára
- a Biatorbágyi Juhász Ferenc Művelődési Központ
- a vecsési Bálint Ágnes Kulturális Központ
- a kiskunmajsai Konecsni György Művelődési Központ, Tájház és Városi Könyvtár
- a kiskunfélegyházai Móra Ferenc Művelődési Központ
Minősített Könyvtár cím viselésére elismerést nyert:
- a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár
- a Tiszaújvárosi Művelődési Központ és Könyvtár
- a gyöngyösi Vachott Sándor Városi Könyvtár
- a Széchenyi István Egyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár
- a keszthelyi Fejér György Városi Könyvtár
- a Tamási Művelődési Központ és Könnyü László Könyvtár
Forrás: MTI
Hozzászólások