A közbeszerzésen a legkedvezőbb ajánlat is 660 millióval magasabb, mint amennyi forrást eredetileg biztosított a beruházásra az önkormányzat.
Drágább lesz a Bethlen utcát és Egyetem sugárutat érintő beruházás, ezért a szükséges forrás biztosítása érdekében az önkormányzatnak kötelezettségvállalásra lesz szüksége a következő évi költségvetés terhére- derül ki a soron következő önkormányzati közgyűlés egyik előterjesztéséből. Ahogy arról korábban már portálunk beszámolt,
szélesítené a városvezetés a Hunyadi utca-Bethlen utcai csomóponttól, az Egyetem sugárút-Komlóssy utcai kereszteződésig terjedő útszakaszt, a teljes munkaterület több, mint 1800 méter hosszú.
A beruházás révén a Bethlen utcán a jelenlegi leállósáv megszűnik, helyette haladó sáv jön létre. A nyugati oldalon új pályaszerkezet épül a Honvéd utcáig. Az útcsatlakozásoknál jelzőlámpás forgalomirányítást alakítanak ki. Az Abigél utcától a Füredi útig északi irányba egy forgalmi sáv, déli irányba két haladósáv és egy leálló sáv létesül úgy, hogy nyugati irányban a burkolat 50-60 cm-rel szélesebb lesz. A Füredi út és a Nagy Lajos király tér között északi irányban egy haladó és egy leállósáv, déli irányba két haladó és egy leálló sáv jön létre. A Nagy Lajos király tértől az Egyetem térig északi és déli irányban is két-két sávot építenek, valamint egy leálló sáv is lesz a keleti oldalon.
A kivitelezési munkákkal kapcsolatban nyílt közbeszerzési eljárás keretében idén február 5-ig várta az ajánlatokat az önkormányzat.
Papp László, Debrecen polgármestere előterjesztésében arról tájékoztat, hogy a Bethlen utca és az Egyetem sugárút 2×2 sávosítására vonatkozó közbeszerzési eljárás során beérkezett legkedvezőbb ajánlati ár
bruttó 1.49 milliárd forint, melyhez az Önkormányzat 2021. évi költségvetése nem biztosít teljes egészében fedezetet. Magyarország Kormánya a bemutatott fejlesztéshez támogatást kíván nyújtani. A kormányzati forrás rendelkezésre állásáig a 2022. évi költségvetés terhére további bruttó 662 440 000 Ft vonatkozásában szükséges az Önkormányzat Közgyűlésének előzetes kötelezettségvállalásról dönteni.










Hozzászólások