Országosan 700 millióan utaztak a MÁV-Volán-csoport járatain.
Népszerű úti cél volt a debreceniek körében Budapest– derül ki a MÁV Zrt. tájékoztatójából, melyet az MTI szemlézett. Mint írják,
Debrecen és Budapest között 820 ezer utas szállt vonatra 2022-ben.
Országosan is népszerű közlekedési forma volt a vasút, ugyanis tavaly csaknem 700 millióan utaztak a MÁV-Volán-csoport járatain.
Reményeink szerint idén a közösségi közlekedésnek lendületet adhat az üzemanyagárak emelkedése, az utasok igényeire a korábbiaknál is jobban figyelő új menetrend, a teljessé vált, 40 KISS motorvonatot tartalmazó flotta és a szinte már csak korszerű motorvonatokkal kiszolgált elővárosi vasúti forgalom. Ugyanakkor a Volánbusz 2018 óta több mint 1800 új és komfortos járművel bővülő autóbusz-állománya is hozzájárulhat ahhoz, hogy még többen válasszák a közösségi közlekedést.
részletezi közleményében a társaság.
Kitérnek arra is, hogy a vásárlási szokások változása is érzékelhető, ugyanis egyre többen használják az online és önkiszolgáló felületeket. Az online, azaz az Elvira menetrendi tervezővel vagy a MÁV-applikációval jegyet váltó utasok aránya
a tavaly előtti 28 százalékról 35 százalékra emelkedett 2022-re a MÁV-Startnál.
Nem csupán az utasok számát tekintve tud a MÁV növekedésről beszámolni, hanem az utazások hosszát illetően is.
Míg 2021-ben 3,1 milliárd utaskilométert regisztrált a MÁV-Start, 2022-ben már 4,75 milliárdot. A TramTrain hálózaton 847 ezer utazás volt Szeged és Hódmezővásárhely között, utasforgalmi próbaüzemének kezdete óta pedig már mintegy egymillió utazáshoz vették igénybe a vasútvillamos-járatokat.
Rekordot döntött a kerékpáros jegyváltás is: 2020-ban 613 ezer, 2021-ben 647 ezer kerékpárhoz köthető jegyet értékesített a MÁV-Start, 2022-ben már több mint 1 millió 40 ezer kerékpáros jegyet vettek a bringások.
Hozzászólások