A debreceni Füredi kapu társasház tömbbelsőjében ültetett japán díszcseresznyéket az ott lakókkal együtt Balázs Ákos, Debrecen alpolgármestere és Katona Erzsébet önkormányzati képviselő csütörtökön.
Az eseményen az alpolgármester elmondta: 2019-ben a város új környezetpolitikát hirdetett. Ennek egyik fontos eleme, a „10.000 fát Debrecenbe!” elnevezésű program, melynek újabb helyszíne a mostani faültetés. A város belterületi erdősültsége rendkívül nagy – 34 százalékos. A hazai országos átlag 20 százalék, azonban az európai városokkal való összehasonlításban Bécsnél kétszer, Barcelonánál tízszer nagyobb arányú Debrecen erdősültsége. Ennek ellenére a városnak mindent meg kell tennie a fásítás fokozásáért annak érdekében, hogy Debrecen levegőjének minősége minél jobb legyen. Ebben a munkában nagyon fontos szerepe van a 10.000 fa tervezett elültetésének, illetve annak a véderősítési programnak is, ami ezzel párhuzamosan indult a városban. Ma már elmondhatjuk, hogy a 10.000 fából több, mint 7.000 ültetése történt meg – összefogva a debreceniekkel, azokkal a városrészi közösségekkel, melyeknek tagjai nap mint nap élvezni fogják a fásítás kedvező hatásait. Ha a „10.000 fát Debrecenbe!” program keretében ültetett növények megnőnek, csak ezek naponta 8.000 gépjármű légszennyező hatását fogják semlegesíteni, éves szinten 45 tonna port kötnek meg és 40.000 ember számára elegendő oxigént termelnek. A véderdősítési program keretében elültetendő fákkal együtt pedig összesen 200.000 ember számára termelnek majd elegendő oxigént. Éppen ezért nagyon fontos, hogy mindent megtegyünk annak érdekében, hogy minél több fa kerüljön a földbe Debrecenben.
Katona Erzsébet önkormányzati képviselő arról számolt be, hogy a társasház lakóközössége összesen mintegy 2000 embert számlál, akik példaértékű módon, szeretettel és gondossággal nagyon sok időt és energiát fordítanak arra, hogy környezetük szép legyen.
Dr. Kovács Krisztián, a társasház közös képviselője a lakóközösség nevében megköszönte az önkormányzat, valamint a Dekert Kft. munkatársainak, hogy hozzájárultak lakókörnyezetük zöldítéséhez. Ennek jegyében – a közösség ebbéli hagyományába illeszkedően – elismerő oklevelet adott át Balázs Ákosnak, mint a társasház „őrangyalának és tiszteletbeli lakójának” és Katona Erzsébetnek, aki immár a „mesterszintű őrangyal és tiszteletbeli lakó” címet érdemelte ki.
Hozzászólások