Három nap alatt, 18 páston, mintegy 468 párbajtőröző versenyzett az Olimpici Grand Prix első állomásán. A hadházi viadalt a Magyar Vívó Szövetség megbízásából a Békessy Béla Vívó Klub és az Olimpici KHA rendezte meg múlt péntektől vasárnapig.
A nemzetközi mezőnyben törpici–gyermek–újonc–serdülő leány és fiú párbajtőr vívóversenyzők nevezhettek egyéni versenyszámokban. A hajdúhadházi forduló egyben a Fülöp Gyula Emlékverseny nevet viseli tisztelegve ezzel a debreceni vívósport kiemelkedő mestere előtt. A sporteseményt idén is a Bocskai István Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Sportcsarnokában rendezték meg.
Serra György, a Békessy Béla Vívó Klub ügyvezetője sikeresnek értékelte a verseny megvalósítását, mely köszönhető annak a több mint 50 főnek, akik négy napon keresztül dolgoztak annak érdekében, hogy idén is színvonalas legyen a hajdúhadházi állomás.
Ez a megmérettetés az utánpótlás nevelésnek is fontos momentuma az éles versenyeken gyűjtött tapasztalatok miatt. Az idei már a 16. évad, melyet a Kulcsár Győző nevéhez fűződő Olimpici Közhasznú Alapítvánnyal közösen szerveznek.
„Az egykori alapítók közt a Békessy Béla Vívó Klub is jelen van, így az első Olimpici óta tagjai vagyunk a sorozatnak. Már hagyományosan itt van az első helyszín is, ahol a fiatalabb korosztályokban versenyző debreceni vívók nemzetközi mezőnyben, hazai pályán tudnak versenyezni egy komoly versenyen.” – mondta Serra György a klub ügyvezetője, aki kiemelte azt is, hogy a pénteki és a szombati nap folyamán a Békessy és a Debreceni Sportiskola versenyzői közül összesen 11 vívó tett sikeres versenybírói vizsgát. A népes mezőnyökben a debreceni reménységek is kiálltak magukért és a következő eredmények születtek:
Eredmények:
gyermek fiú:
44. Gajdos Tibor (Békessy Debrecen)
újonc fiú:
36. Oszter-Barcsay Dominik (Békessy Debrecen)
újonc leány:
73. Szabó Emma (Békessy Debrecen)
serdülő fiú:
50. Oszter-Barcsay Dominik (Békessy Debrecen)
serdülő leány:
34. Oláh Enikő Júlia (Békessy Debrecen)
47. Szabó Emma (Békessy Debrecen)
57. Szekeres Abigél (Békessy Debrecen)










Hozzászólások